Paieška Pavasariui langus atvėrus... (Metelių RP)

Pavasariui langus atvėrus...

Ona ZUBREVIČIENĖ

Metelių regioninio parko vyr. kultūrologė

 

Po visų permainingų ir nepastovių orų kiek įsivyravus šiltam ir saulėtam pavasariui, balandžio 26-ąją Metelių regioninio parko direkcija surengė Pavasario šventę. Į ją, kartu su mokytojomis, atvyko vaikai iš Alytaus r. Simno specialiosios mokyklos.

Direkcijos specialistė Elena Amšiejienė aprodė lankytojų centre esančią ekspoziciją, supažindino su parko istorija, ežerų kilme bei raida. Vaikai sužinojo, kokios žuvys gyvena Dusios, Metelio bei Obelijos ežeruose, kuo Metelių žvejai žvejoja, smalsiai apžiūrinėjo senovinėje gyvenvietėje atrastus įvairius jotvingių įrankius, pro teleskopus stebėjo ežere plaukiojančius vandens paukščius. Mokiniai susipažino su lankytojų centre šiuo metu veikiančia piešinių, karpinių, dirbinių iš vytelių parodėle.

Po įdomios paskaitos visi patraukė gamtiniu-pažintiniu taku, vedančiu per Bijotų mišką. Čia E. Amšiejienė rodė vaikams žydinčias kiškiakopūsčių saleles, pamokė, kaip atskirti vyriškąjį kadagį nuo moteriškojo, kur galima rasti miškinių našlaičių ir perkūnropių augimvietes, kokios kerpės auga ant medžių...

Kelionė baigėsi priėjus poilsiavietę, kur buvo sukurtas laužas. Visi susėdo pailsėti, vaikai susidomėję klausė legendas, minė mįsles, o už teisingus atsakymus džiaugėsi saldžiais prizais. Truputį pailsėję, žaidė žaidimus su margučiais. šventė baigėsi vaišėmis – lauže ant medinių smaigų keptomis dešrelėmis.

 

Onos Zubrevičienės nuotraukose: ridename margutį; vaišės gamtoje.

 

*  *  *

...Tądien Metelių regioniniame parke lankėsi ir jaunieji pagalbininkai iš Alytaus rajono Kumečių pagrindinės mokyklos. Jiems vadovavo mokytoja Ilona Sabaliauskienė. Vaikai jau ne pirmą kartą talkininkauja parke. Penkiolikos mokinių grupė (kartu su parko darbuotojais pasiskirstę į dvi grupes) rinko nevalyvų poilsiautojų ir bangų į krantą išmestas šiukšles. Vieni ėjo širvinto miško gamtiniu taku, kiti sutvarkė visuomenės poreikiams skirtas Graužų kaime (prie pat Dusios ežero) esančias poilsiavietes. (Jos priklauso Lazdijų rajono savivaldybei, tačiau prižiūri Metelių regioninio parko direkcija.)

Sutvarkę šį kampelį, talkininkai patraukė padusiu vedančiu gamtos taku, kuris suka parko direkcijos link. Vaikai ne tik rinko šiukšles, bet ir rado į krantą išmestų įdomių šakų ir šaknų.

Po darbo mokiniai grįžo pavargę, bet linksmi. Direkcija jaunuosius pagalbininkus vaišino dešrelėmis, kurias jaunieji talkininkai patys kepėsi ant laužo. Pailsėję ir pavalgę mokiniai neskubėjo į namus – žaidė kamuoliu, suposi sūpynėse.

Metelių regioninio parko direkcijos darbuotojai džiaugiasi Kumečių pagrindinės mokyklos mokinių atliktu darbu, dėkoja už pagalbą tvarkant gamtinę aplinką ir tikisi tolesnio bendradarbiavimo.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"