Paieška Anykščių RP: medelių sodinimo šventė

Miško grožis auklėja...

Medelių sodinimo šventė

Rasa RUTKAUSKIENĖ

Anykščių regioninio parko direkcijos vyriausioji ekologė

 

Miškuose - šviesesnis ir įdomesnis gyvenimas. Bunda gyvoji gamta. Tad tame gamtinės aplinkos nubudime smagu pasodinti jauną medelį...  

Neseniai to ėmėsi ir Anykščių moksleiviai. Jau vykdami į šventę (Anykščių miškų urėdijos Pavarių girininkijoje) jaunųjų miško bičiulių būrelio “Skruzdėliukai” nariai prie Anykščių regioninio parko direkcijos sužinojo: medžių sodinimo švenčių Lietuvoje pradžia vadintinas Lietuvai pagražinti draugijos 1922 m. balandžio 11 d. kvietimas, paraginęs tautiečius dalyvauti medžių sodinimo šventėje. Panašios šventės vyko ir Vakarų Europoje: kiekvienas moksleivis turėjo pasodinti nors po vieną medelį. Tačiau mūsų jaunieji miško bičiuliai pirmąjį savo gyvenime medelį sodino jau anksčiau, praėjusį  pavasarį.

šių metų šventę pradėjome Pavarių medelyne. Turėjome išsiaiškinti kaip užauga mažyčiai daigeliai, kokios sąlygos jiems turi būti sudaromos, kiek darbo ir šilumos „paprašo“ mažytis sodmenukas! Svarbiausia – saulė. Metų metais geria medis jos šviesą ir šilumą, ilgai ją kraudamas, kaupdamas savo audiniuose.

Jaunieji miško draugai vis vaikščiojo po didžiulius užsodintus laukus ir bandė įsivaizduoti: kiek ošiančiųjų medžių užaugs iš šių sodinukų?

„Turbūt daug, labai daug...“, – svarstėme kartu su miškininkais.

„Vienų metų, dviejų metų sodinukai, o šiuos turime pasodinti jau šį pavasarį...“, – toliau porino girininkas Audrius Motiejūnas.

Pasiėmę sodinukus, susiruošėme į vietą, skirtą miško sodinimui. Tačiau prieš tai dar turėjome patikrinti: kiek gi ūgtelėjo mūsų pernai sodintos eglaitės! Visi supratome  – medis auga ilgai ir kantriai. Dar ilgai turėsime prižiūrėti, kol sutvirtės, kol ūgtelės…

...Laikas imtis darbo – sodinsime pušaites ir eglaites! Mažieji miškininkai stropiai paplušėjo, prieš tai dar kartą išklausę miškininkų pamokymus. Smagu, kad galime padėti miškasodžio darbuose! O po darbo dairytis po sužaliuojančią girią, kad susivoktum: nė nekalbėdamas, miško grožis auklėja!..

 


Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"