Paieška „Rimi“ prekybos centruose – 53 „EMP recycling“ konteineriai elektronikos atliekoms

„Rimi“ prekybos centruose – 53 „EMP recycling“ konteineriai elektronikos atliekoms

 

Viena didžiausių elektronikos ir automobilių atliekų perdirbėjų UAB „EMP recycling“ pasirašė sutartį su vienu sparčiausiai augančių mažmeninės prekybos tinklų UAB „Rimi Lietuva“ dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo. Pagal ją, visuose „Rimi“ prekybos centruose pastatyti 53 „EMP recycling” konteineriai, į kuriuos gyventojai galės krauti smulkias bei stambias elektronikos atliekas.

„Trečius metus nemokamai iš gyventojų veždami elektronikos atliekas pastebėjome, kad daugumai jų yra nepatogu į mus kreiptis dėl vieno ar dviejų smulkių elektronikos prietaisų išvežimo. Tikimės, jog bendradarbiavimas su „Rimi Lietuva“ gyventojams praplės galimybes patogiai ir saugiai atsikratyti elektronikos atliekomis. Tai viena iš pirmųjų tokių iniciatyvų Lietuvoje, kai į senos buitinės technikos surinkimą įsijungė visas mažmeninės prekybos tinklas", – sakė „EMP recycling“ generalinis direktorius Almontas Kybartas.

Nuo šiol tokias atliekas galima krauti į „Rimi“ prekybos centruose stovinčius specialius konteinerius. Juose galima palikti ne tik smulkias elektronikos atliekas – lygintuvus, plaukų džiovintuvus, elektrinius virdulius, telefonus ar laidus, bet ir atvežtus stambius buitinius prietaisus – televizorius, kompiuterius, šaldytuvus ir t.t.

„Džiaugiamės, kad gamtosauginių projektų Lietuvoje nuolat daugėja. Mes remiame tokias iniciatyvas bei noriai prisidedame prie projektų įgyvendinimo, o taip pat norime paraginti kuo daugiau gyventojų būti atsakingais už švaresnės gamtos išsaugojimą“, – sakė „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Paulo Peereboom.

Tai antras bendras “EMP recycling” ir „Rimi Lietuva“ projektas. Nuo praėjusių metų  visuose „Rimi“ prekybos centruose vykdoma akcija „Rink baterijas“. Jos metu parduotuvėse buvo pastatyti specialūs konteineriai, o akcijos simbolis Bateriukas pirkėjams bei jų vaikams aiškino, kaip svarbu saugoti gamtą.

šiuo metu „EMP recycling“ atliekų surinkimo ir perdirbimo paslaugomis naudojasi apie 380 įmonių. Dešimtyje Lietuvos apskričių veikiantis bendrovės skyrių tinklas iš šalies gyventojų bei įmonių praėjusiais metais surinko apie 3000 tonų elektronikos atliekų, o šiemet planuoja – 6000 tonų.

„Rimi Lietuva“ šiuo metu iš viso valdo 53 parduotuves visoje Lietuvoje: 22 „Rimi“ (Supermarket), 9 „Rimi Hypermarket“ ir 22 mažų kainų parduotuvę „Supernetto“. Bendrovėje dirba daugiau nei 3000 darbuotojų.

*  *  *

1999 m. įkurta UAB „Elektroninių mašinų perdirbimas“. šiuo metu įmonė surenka, superka, perdirba elektronikos atliekas (buitinę, biurų techniką, kabelius, laidus) ir automobilių atliekas. Jos perdirbimo gamyklos gamybiniai pajėgumai per metus – 20.000 tonų elektronikos atliekų, iki 1.000 tonų laidų ir kabelių, apie 500 tonų automobilių katalizatorių.

„EMP recycling“ įmonių grupėje dirba apie 300 darbuotojų. „EMP recycling“ skyriai veikia Telšiuose, šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje, Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje, Kaune, Tauragėje ir Klaipėdoje.

„EMP recycling“ elektronikos atliekas nemokamai surenka iš fizinių ir iš juridinių asmenų – įmonių, organizacijų, paskambinus nemokama linija 8 800  10 108 ir užsiregistravus internete: www.emp.eu.

„EMP recycling“ yra įsteigusi dukterines įmones Latvijoje (SIA EMP recycling), Estijoje („EMP recycling OU“), Lenkijoje („EMP Electronic Recycling Poland“) ir švedijoje („EMP recycling Sverige AB“).

Daugiau informacijos: Eglė Kijauskienė, UAB „EMP recycling“ atstovė spaudai, egle.kijauskiene@emp.lt  Mob. tel. +370 656 26 353; Almontas Kybartas, UAB „EMP recycling“ generalinis direktorius. Mob. tel. +370 687 77 020. almontas.kybartas@emp.lt

Raminta Stanaitytė – Česnulienė, „Rimi Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene. Tel.: +370 524-61053. Mob. +370 614 21212.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"