Paieška Miškas – antrieji namai...(Švenčionėlių MU)

Miškas – antrieji namai...

Onutė GYLIENĖ

VĮ švenčionėlių miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistė

 

Pavasariui atėjus, sakoma, sukruta net ir akmenys palaukėje. Tad neatsitiktinai VĮ švenčionėlių miškų urėdijos miškininkai taipogi įsisuka į darbų karuselę: miško atkūrimas ir įveisimas, šiukšlių rinkimas, priešgaisrinė ir sanitarinė miškų apsauga. Didžiausia miškų nelaimė - gaisrai. Jau nuo pat ankstaus pavasario prasideda pavasarinis pernykštės žolės deginimas. Sausa žolė suliepsnoja akimirksniu ir ugnis veržiasi toliau, pasiglemždama didžiulius plotus. Liepsnos persimeta į miškus, aukštapelkes, durpynus, neaplenkia ir pastatų.

Kaip pakeisti susidariusią situaciją, žmonių mąstymą? Meilę gamtai, miškui, švarai geriausia pradėti skiepyti jaunajai kartai nuo pat mažumės. Todėl apie gaisrus, jų kilimo priežastis ir padarinius bei šiukšlių problemas su jaunaisiais miško bičiuliais kalbame nuo ankstaus pavasario. štai ir šiemet dalyvavome trijų institucijų surengtame renginyje Pasaulinei žemės dienai paminėti. Renginyje dalyvavo švenčionių pradinės mokyklos 3-4 klasių mokiniai su mokytojomis R.Matiukiene, R.štuikiene ir A.Kaukėniene. Susirinkusiems buvo parodytas dokumentinis filmas „Kad girios neliepsnotų“ (trečioji dalis). Apie VĮ švenčionėlių miškų urėdijos priešgaisrinį darbą papasakojo urėdo pavaduotojas miškininkystei S.švereika. Urėdija šiukšlių surinkimo problemą miškuose ir poilsiavietėse sprendžia kartu su Labanoro ir Sirvėtos regioninių parkų direkcijomis, aktyviai talkina jaunųjų miško bičiulių būreliai. Pernai sutvarkyta 155 ha rekreacinių objektų aplinkos, išvežta 80 m3 šiukšlių. šį pavasarį, dar net neprasidėjus poilsiavimo sezonui, jau išvežta 8 m3 atliekų.

Kaip jos bus tvarkomos? Apie tai aiškino UAB „švenčionių švara“ direktorius K.Džiaukštas. šios organizacijos teritorijoje moksleiviai buvo supažindinti su skirtingų spalvų konteinerių paskirtimi, taip pat buvo pademonstruotas šiukšliavežės darbo procesas.

Tarp renginio dalyvių užsimezgė diskusija. Mokinukai jautriai reagavo į iškeltas problemas, daug klausinėjo. Renginio dalyviams buvo padovanoti plakatai „Nedeginkite žolės“ bei lankstinukai  miško lankytojams. Urėdija švenčionių pradinei mokyklai padovanojo inkilus musinukėms ir varnėnams, juos iškabinti pasisiūlė UAB „švenčionių švara“ kolektyvas.

Renginys pasibaigė, mokinukai skirstėsi, dalindamiesi įspūdžiais. Tikėkimės, kad jie nenumes bet kur šiukšlės ir saugos miškus bei pievas nuo viską žudančios ugnies. Ne tik patys to nedarys, bet perspės ir kitus.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"