Paieška Raudondvario gimnazijos organizuotoje konferencijoje kalbėta apie atsinaujinančius energijos šaltini

...Ir su anykštėnais pasilabinome!

Raudondvario gimnazijos organizuotoje konferencijoje kalbėta apie atsinaujinančius energijos šaltinius

Ramunė KIJAUSKIENĖ

Kauno r. Raudondvario gimnazijos biologijos mokytoja

 

šiais metais Žemės diena buvo skirta klimato kaitai. Į iškilusį klausimą - kaip apsirūpinti energija, neaštrinant klimato kaitos problemos – tarptautinė aplinkosauginė organizacija ,,Greenpeace“ jau pateikė atsakymą. Taip sutapo, kad Kauno r. Raudondvario gimnazijoje jau antrus metus vyksta Žemės dienai skirti renginiai, susiję su pažangia atsinaujinančia energetika. Raudondvario gimnazijos gamtamokslių metodinės grupės mokytojai sukvietė Kauno rajono mokyklų vyresnių klasių mokinius ir mokytojus į praktinę konferenciją ,,Atsinaujinantys energijos šaltiniai“ (AEš).

Nors tiems šaltiniams mokykloje dar skiriama nepakankamai dėmesio, tačiau į konferenciją atvyko tie, kurie pritaria pažangioms technologijoms. Sulaukėme kelių mokinių komandų iš Kulautuvos vidurinės mokyklos, po vieną komandą iš Mastaičių pagrindinės mokyklos ir Garliavos J.Lukšos gimnazijos. Norą dalyvauti konferencijoje pareiškė dvi šeimininkų komandos. Konferencijoje mielai sutiko dalyvauti svečiai: Kauno r. Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus atstovė S.Matažinskienė, VDU fizikos katedros dėstytojas dr.S.Mickevičius, aplinkos apsaugos inspektorius G.Valiukevičius, LŽŪU žemės ūkio ir inžinerijos instituto atstovas A.Genutis.

...Išraiškinga ir nuotaikinga buvo renginio meninė pradžia. Po Raudondvario gimnazijos direktoriaus I.Embrekto sveikinimo žodžių klausėme VDU dėstytojo S.Mickevičiaus pranešimą apie vandenilio energetiką. Visus labai sudomino galimybė pakeisti benziną į vandenilio kurą bei žinia, kad kai kuriose užsienio šalyse vandeniliu varomi autobusai jau vežioja studentus į paskaitas ir atgal. Matėme sukurtus vandeniliu varomus lengvųjų automobilių modelius. Turėjome galimybę patys įsitikinti vandenilio kuro saugumu avarijos metu. Pranešėjas pasidžiaugė, kad pažangia energetika jau domisi ir moksleiviai.

Konferencijos praktinėje dalyje mokiniai turėjo galimybę pristatyti vieną iš pasirinktų projektinių darbų: tiriamąjį darbą apie atsinaujinančius energijos šaltinius, sukurti modelį ar maketą apie AEš įgyvendinimo galimybę konkrečioje aplinkoje, kompiuterinę pateiktį ar parengti žurnalistinį reportažą apie gyvenamojoje vietovėje naudojamus atsinaujinančius energijos šaltinius.

Kulautuvos vidurinės mokyklos mokiniai, vadovaujami fizikos mokytojo P.Dargio ir chemijos mokytojos K.Bulotienės, pateikė surinktą medžiagą apie vėjo energiją bei saulės kolektorius, be to pristatė apie AEš sudarytus kryžiažodžius, testus ir galvosūkius.

Įdomų darbą pateikė komanda iš Mastaičių pagrindinės mokyklos, vadovaujami fizikos mokytojo E.Jauniškio. Jie sukūrė filmą apie Mastaičių gyventojo vėjo jėgainę. Tokios jėgainės pakanka gyvenamam namui apšviesti.

Garliavos J.Lukšos gimnazijos merginų komanda, vadovaujama chemijos mokytojos A.Račkauskienės, papasakojo apie vandenį, kaip relaksacijos priemonę, bei apie Maišiaus upelio vandens panaudojimo galimybes Garliavos miestelio šildymui.

Viena iš Raudondvario gimnazijos komandų pasiūlė bioetanolio gamybos schemą iš atsinaujinančių šaltinių bei bioetanolio, kaip biokuro ir žaliavos, panaudojimo galimybes. Kita mūsų gimnazijos komanda sukūrė biodyzelino gamybos modelį, gilinosi į biodyzelino, kaip bioetanolio produkto, gamybos technologijų tobulinimą. Abi šias komandas ruošė fizikos mokytoja D.Vaitkienė ir chemijos mokytoja L.Dubinskienė.

Komisija ir patys konferencijos dalyviai vertino komandų parengtus lankstinukus apie atsinaujinančius energijos šaltinius. Pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo lankstinuko informatyvumas, originalumas, estetinis apipavidalinimas. Vertinimo komisijai susumavus rezultatus paaiškėjo nugalėtojai – tai Kulautuvos vidurinės mokyklos moksleiviai.

Tačiau konferencija tuo nesibaigė. Dar dalyvių laukė internetinis tiltas su Anykščių A.Baranausko vidurine mokykla bei akcija, konferencijos rezoliucijos priėmimas.

Anykščių moksleiviai jau keletą metų domisi atsinaujinančiais energijos šaltiniais, dalyvavo koncerno ,,Achemos grupė“ ir ,,Achema hidrostotys“ organizuotoje viktorinoje ,,Gamtos pažadinta šviesa“ ir tapo nugalėtojais. Domėjomės - kada ir kodėl anykštėnai susidomėjo šia tema, kas juos paskatino dalyvauti viktorinoje, kokie ateities planai. Pasidalinę patirtimi, apsikeitę nuomonėmis, pamojavę rankomis, internetinio tilto dalyviai sutarė, kad kitais metais Anykščių komanda dalyvaus kitoje Raudondvario gimnazijos organizuojamoje konferencijoje.

... Mokytojai turėjo galimybę pasidalinti patirtimi, išklausyti chemijos mokytojos L.Dubinskienės pranešimą ,,Atsinaujinantys energijos šaltiniai. Biomasė“.

Patirties, gerų idėjų sklaida padeda rasti bendrus sprendimus. Tuo įsitikinome apžiūrėdami fizikos mokytojo sukurtą saulės baterijomis varomą prietaisą, kuriam praktinį pritaikymą pasiūlė chemijos mokytoja.

Paskatinti sėkmės nutarėme ir kitais metais rengti jau tradicine tapusią konferenciją apie draugiškas aplinkai technologijas. O kartu - dėkojame Raudondvario seniūnijai, padėjusiai surengti šią konferenciją. Seniūnija nuolat remia mūsų gamtosauginę veiklą ir bendradarbiauja su mūsų gimnazija. Džiaugiamės, kad valdžios atstovai neabejingi jaunimo ugdymui.

 


Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"