Paieška Krekenavos RP: Dobrovolėje, kurią ženklina tik keli akmenys...

Dobrovolėje, kurią ženklina tik keli akmenys...

Inga KAROšAITĖ

Krekenavos regioninio parko kultūrologė

 

Krekenavos miestelio istorija glaudžiai susijusi su Dobrovolės dvaru. Buvęs dvaras yra 1,2 km į šiaurės rytus nuo miestelio centro, prie kelio Krekenava-Naujamiestis. Dorovėlės savininkė Bronė Boguševičienė 1937 m. pardavė 33,18 ha žemės Juozui Zaborskui.

Vardijant viską dokumentų „tarme“, 1940 m. dvaro sodyboje buvo: gyv. namas 12x9 m. dydžio, medinis, dengtas čerpėmis; tvartas, 30x10 m. dydžio, molio, dengtas čerpėmis; svirnas, 8x5 m. dydžio, medinis, dengtas čerpėmis; malkinė, 5x3 m. dydžio, lentų; kumetynas, 6x4 m. dydžio, medinis, dengtas čerpėmis.

To meto aprašyme pažymėta: „Dvaras labai senas ir dideli jo trobesiai mediniai ir labai blogame stovyje. Apie kokį stilių ar menų reikšmę čia kalbos negali būti.“

Vėliau sodyba priklausė Krekenavos girininkijai.

šiuo metu buvusio dvaro vietoje likę tik keli pamatų akmenys. šioje vietoje Krekenavos regioninio parko direkcija planuoja statyti informacinį lankytojų centrą.

... Vieną gražų pavasario penktadienį į Krekenavos regioninį parką atgužėjo Panevėžio r. Dembavos vidurinės mokyklos moksleiviai (su direktoriumi K.M.Jočiu). Talkininkai kartu su parko direkcijos darbuotojais susikrovė įrankius į automobilius ir išvyko į buvusią Dobrovolės dvaro sodybą - tvarkyti teritorijos. Plušėjo visi „išsijuosę“: pjovė krūmus, grėbė, rinko šiukšles... Baigę darbus, bet dar kupini energijos talkininkai ant laužo kepė dešreles ir virė arbatą. Pailsėję ir pasistiprinę tvarkytojai dar keliavo po Krekenavos regioninį parką.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"