Paieška Sugalvok vardą delfinui

Sugalvok vardą delfinui

Nika PUTEIKIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja, tel. 8(46)490751

 

šis pavasaris  Jūrų muziejui ypatingas: kaip niekad gausus naujagimiais, kuriems vardai suteikiami tradiciškai gegužės 18-ją, minint Tarptautinę muziejų dieną. šiemet vardus renkame keturiems ruoniukams, dviems pingvinukams ir vienam delfinukui.

Autoritetinga vardų komisija jau išrinko vardus pingvinams ir ruoniams, kuriuos siuntė vaikai iš visos Lietuvos.  Tuo tarpu delfinukas dar laukia jam tinkamiausio vardo.

„Norim paraginti vaikus būti išradingesniais, - sakė muziejaus direktorė Olga Žalienė, – ir siūlyti  prasmingą vardą mūsų mažyliui.“

Delfinukas gimė prieš dvejus metus. Jo tėvai - Premija ir Argas. Tai vienintelis delfinukas, išvydęs pasaulį pasirodymo metu, tūkstančio lankytojų akyse.

Pasak trenerių, geriausias mažylio draugas – „paaugliukas“ Lima, kuris moko gyvenimo gudrybių: kaip iš pasalų aptaškyti, atimti kamuolį iš bendraamžės Bitės, pritraukti dėmesį, iškišant liežuvį. Tačiau delfinuką auklėja ir prižiūri mama Premija. Reikalui esant, net nubaudžia.

Vardus gali siūlyti ne tik pavieniai vaikai, bet ir klasės bei darželių grupės. Vardų, kuriais bus pavadinti gyvūnai, autoriai bus pakviesti į iškilmingą vardynų šventę ir apdovanoti. Vardynų dieną muziejus paprastai sulaukia labai daug lankytojų, nes tądien įėjimas  į muziejų – nemokamas. šią šventę papuoš Tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis „švarus pajūris“. O vakare Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje šėls diskoteka po atviru dangumi su „Kelio į žvaigždes“ dalyviais.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"