Paieška Biurokratija pavojinga...

Biurokratija pavojinga...

 

Vokiečiai išsiaiškino, jog jų šalies aukščiausiojo rango tarnautojai pridaro kur kas daugiau žalos aplinkai, negu eiliniai piliečiai. Tokia išvada buvo padaryta apibendrinus vieno sociologinio tyrinėjimo rezultatus ir paskelbta savaitraštyje “štern”.

Pasirodo, tarnybinių kelionių metu valdininkų personaliniai automobiliai, lėktuvai ir sraigtasparniai kasmet išmeta apie 100 tūkst. tonų šiltnamio efektą sukuriančių dujų. 80 proc. teršalų tenka budintiesiems bundesvero lėktuvams ir sraigtasparniams, kurie naudojami politikų ir valstybės veikėjų perveržimams.

Kaip pabrėžia “štern”, pernai du specialūs vyriausybiniai aerobusai H-320 sukorė 1,2 mln. kilometrų, 6 “Čelendžerio” lėktuvai – 2,34 mln. kilometrų, o trys sraigtasparniai “Kengar”, skirti ypatingos svarbos asmenų pervežimams, - 250 tūkst. kilometrų. Dujų išmetimas iš variklių pasiekė beveik 79 tūkst. tonų. Dar 18750 tonų buvo išmesta į aplinką per 125 tūkstančius valdininkų kelionių.

Tarp aukščiausių valstybės pareigūnų pagal šį rodiklį lyderiauja Vokietijos kancleris ir federalinis prezidentas. Jie važinėja sunkiaisiais šarvuotais limuzinais, sunaudojančiais per 30 litrų benzino 100 km kelio ir išmetančiais į aplinką per 480 gramų dujų. šarvuotais automobiliais važinėja ir kai kurie šalies vyriausybės nariai bei 16 federalinių žemių premjerų. Pavyzdžiui, Tiuringijos vyriausybės galva Diteris Althausas savo šarvuotu BMV-750 kasmet sukaria per 100 tūkst. kilometrų, išmesdama į aplinką 27,1 tonos dujų. šarvuotas limuzinas “Audi A-8”, priklausantis jo kolegai iš Reinland-Pfalco, kasmet užteršia orą net 26,7 tonomis.

Dėl Vokietijos vyriausybės narių, kurie važinėja limuzinais be šarvų? Čia lyderystė priklauso pagrindiniam aplinkos gynėjui – gamtos apsaugos ir branduolinių reaktorių saugumo ministrui Zigmarui Gabrieliui. Su savo “Audi A-8” jis kasmet sukaria po 88 tūkst. kilometrų, užteršdamas aplinką 21,9 tonos dujų. Po Gabrielio - sveikatos apsaugos ministrė Ula šmidt, kurios limuzinas išmeta po 20,4 tonos dujų per metus. Kaip pabrėžia “štern”, vokiečių valdininkų kelionių metu išmetamoms dujoms sugerti reikalingi 9 milijonai pušų. Panašiai plantacijai įkurdinti reikia 300 kv. kilometrų. Tai plotas, atitinkantis Maltos salos plotą.

 

Parengė Kostas JANKUS

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"