Paieška Kas padeda išsivaduoti nuo pabrinkimų?

Kas padeda išsivaduoti nuo pabrinkimų?

 

Pabrinkimai – tai skysčio pertekliaus susikaupimas audiniuose. Jie tampa pastebimi, kai šių skysčių kiekis organizme viršija porą litrų.

Ligos pradžioje pabrinkimų plika akimi galima ir nepastebėti. Jų ieškoti reikėtų vidinėje kojos pusėje, prie pėdos kauliuko, ir priekinėje blauzdos dalyje.

Veido pabrinkimų gali būti ir sveikiems žmonėms – esant netinkamai pasirinktoms dietoms, badaujant, pervargus, neišsimiegojus.

 

Jeigu pastebimi vakare…

 

Jeigu lengvų pabrinkimų darbo dienos pabaigoje atsiranda jauniems žmonėms bei tiems, kuriems tenka dirbti stovint (pardavėjams, kirpėjams), ypatingo pagrindo nerimauti nesama. Kai mes ilgai stovime, padidėja kraujospūdis kojų kapiliaruose. Būtent tuo ir paaiškinamas blauzdų pabrinkimas. Padeda poilsis ant sofos su aukštyn iškeltomis kojomis, kremai-geliai, pagaminti naudojant augalines medžiagas. Bet jeigu tokių pabrinkimų atsiranda nuolat ir jie sunkiai išnyksta, o kojas stipriai maudžia bei naktimis traukia, kalbama apie venų nepakankamumą. Esama rizikos susičiupti tromboflebitą. Būtina atlikti flebografiją – ištyrinėti kojų kraujagyslių būklę.

Turint kraujospūdžio problemų, neretai pabrinksta viršutiniai vokai ir vietos aplink antakius. Vakarop taip pat pasireiškia “širdinis” pabrinkimas – veidas tampa tarsi papurtęs.

 

… O jeigu ryte

 

Rytiniai pabrinkimai veide (dažniausiai aplink akis) gali atsirasti dėl keleto priežasčių. Sveikiems žmonėms – nuo pervargimo, neišsimiegojimo, vakare suvartoto alkoholio ir surūkytų cigarečių (spiritas ir nikotinas sulaiko skystį veido audiniuose). šiuo atveju padeda krio- masažas (gabaliukais ledo), specialios prieš pabrinkimą kovojančios kaukės veidui (jų esama vaistinėse) ar 15 minučių uždėtas kompresas iš sutarkuotos žalios bulvės arba agurko. Kaip lengvą šlapinimąsi skatinančią priemonę galima vartoti bruknių ar spanguolių morsus (gėrimus), beržo pumpurų nuovirą, kadagio uogų bei juodųjų serbentų lapų arbatas.

Esant nesveikiems inkstams, pabrinksta apatiniai vokai, ir šie pabrinkimai esti minkšti, vandeningi.

 

Parengė Dovilė KLIMAITĖ

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"