Paieška Mažyliai – jau ne bevardžiai (Lietuvos jūrų muziejus)

Mažyliai – jau ne bevardžiai

Nika PUTEIKIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja, tel.: 8~46 490751

 

Gegužės 18 d. nuo pat ryto Lietuvos jūrų muziejuje apgultis: šimtai mažų ir didelių lankytojų skuba į Vardynų šventę. Juolab, kad tądien Tarptautinės muziejų dienos proga – atvirų durų diena. Jau nuskambėjo iškilmingos fanfaros ir pakelta Kopgalio forto vėliava. Gausūs lankytojai būriuojasi prie pingvinų, ruonių ir šiaurės jūrų liūtų, kur Muziejaus bičiulių klubo nariai ir gyvūnų prižiūrėtojai pasakoja apie gyvūnus, o jie demonstruoja savo sugebėjimus.

Pagal ilgametę tradiciją, būtent per Tarptautinę muziejų dieną, yra rengiamos  šiemet gimusių mažųjų augintinių vardynos. Vardus visos Lietuvos vaikai rinko dviems ruoniukams, keturiems pingvinukams ir vienam delfinukui. Išradingi vaikai atsiuntė keletą šimtų vardų, iš jų muziejaus komisija atrinko prasmingiausius ir labiausiai tinkamus mažyliams.

Delfinukas pavadintas vardu iš Biblijos – Nojus. Jį pasiūlė septynmetė Augustė Gerikaitė iš Kretingos.

Dominyka Kleišmantaitė iš Raseinių išrinko vardą pingvinui - Melda. Beje, Dominyka pati tądien šventė šeštąjį savo gimtadienį.

Kitas pingvinas tapo Pūkšiu. Vardo autorius – keturmetis Vilius Undraitis iš Jurbarko. Jį į vardynas atlydėjo visa darželis „Ąžuoliukas“.

Dešimtmetis Justas Brazdeikis iš Klaipėdos pingvinui pasiūlė Arkčio vardą, o kantri muzikos kolektyvas „Vixva“ išrinko vardą pingvinui Viksva.

Ruoniukas tapo Beltu. Tokį vieno Baltijos jūros sąsiaurio vardą pasiūlė keturiolikmetė Monika Kondratavičiūtė iš Klaipėdos. O ruonytė - Kuršė. Jai vardą išrinko irgi klaipėdiškė Gabrielė Bružaitė.

Kūrybingi vaikai, sugalvoję šiuos vardus, apdovanoti muziejaus ir rėmėjų dovanomis.

Linksmą ir nuotaikingą vardynų šventę papuošė tarptautinio pop chorų festivalio „švarus pajūrys“ koncertai. O vakare Etnografinėje žvejo sodyboje vyko diskoteka po atviru dangumi „Pagauk žuvelioką“ su „Mokinukėmis“ ir „Sefed“, kurią vedė... žvejas su žvejiene.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"