Paieška Valkininkų MU: bičiuliški giriai ir krepšinio aistruoliai

šalies miškų urėdijose (rubrika)

Bičiuliški giriai ir krepšinio aistruoliai

Eugenija STRAZDIENĖ

Valkininkų miškų urėdijos inžinierė

 

Kiek atšilus orams, jau kovo mėnesį, Valkininkų miškininkai pradėjo miškasodį. Nelepino orai ir balandį. Anksti pradėję, mišką pasodinome jau balandžio viduryje. O jo šiemet atkūrėme (kirtavietėse) – 146,4 ha ir naujai įveisėme 66,6 ha (įvairiose nenaudojamose žemėse). Be to, pagal europinį projektą žemių savininkams įveisėme 32,9 ha naujų miškų.

Balandžio 14 d. sulaukėme ypatingų talkininkų. Mišką panoro sodinti BC „Lietuvos Rytas“ sirgalių JUODAI BALTI RAUDONI (JBR) klubo nariai, jų draugai ar tiesiog mylintys gamtą ir krepšinį žmonės.

... Saulėtą, šaltą rytą sulaukėme per dvidešimt talkininkų, kurie buvo gerai nusiteikę darbui. Atvykusius sutikome Pirčiupių girininkijoje, parodėme ir paaiškinome kaip sodinami pušies ir eglės daigeliai. Nedaug atsirado tai jau dirbusių, dauguma mišką sodino pirmą kartą. Tačiau po kelių valandų jau žaliavo 1,1 ha miško, kuris ne vienam teikė džiaugsmą ir pasididžiavimą.

Miškininkų suorganizuotoje vakaronėje, prie laužo, kepant dešreles, talkininkai dalinosi patirtais įspūdžiais, pasikeitė dovanėlėmis. Kaip įprasta, urėdijos darbuotojai dalino reklaminius bukletus, lankstinukus, o talkininkai įteikė kelis šalikus su BC „Lietuvos Rytas“ sirgalių klubo simbolika bei paragino Dzūkijos regiono žmones nebūti abejingais krepšiniui.

... Jaunieji miško bičiuliai, kiek atšilus orams, taipogi aktyviai dalyvavo miško švarinimo talkose. Net trijose šiukšlių rinkimo akcijose dalyvavo Valkininkų pagrindinės mokyklos JMB būrelių „Eglė“ ir „Kadagys“ mokiniai. šiems dviems būreliams vadovauja mokytoja Adelė Keršienė, kuri organizavo šiukšlių rinkimą netoli girininkijos esančiuose miškuose, daugiausiai žmonių lankomose vietose. Eišiškių St. Rapalionio vidurinės mokyklos JMB būrelio mokiniai tvarkė istorinę piliavietę, esančią netoli Garnostajiškių, rinko šiukšles prie Eišiškių-šalčininkų kelio esančioje apžvalgos aikštelėje. Neatsiliko ir Tetėnų pagrindinės mokyklos bei Valkininkų vidurinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai. Miškininkų pakviesti, jie noriai dalyvavo girios švarinimo talkose.

Tik pernai suburtiems Žilinų pagrindinės mokyklos jauniesiems miško draugams viskas įdomu ir nepabodę. šaltu ir žvarbiu oru Žemės dieną minėjo keldami paukšteliams inkilėlius, spėjo susipažinti su miško sodinimo darbais, - pasodino dvi vyšnaites ir gudobelę prie girininkijos pradėtame veisti sode-parke. Pasodinę, kiekvieną dieną lankėsi ir stropiai laistė, džiaugėsi pirmais sužaliavusiais lapeliais. Globojantys būrelius girininkai  dalyvaujantiems talkose mokiniams, kaip ir kasmet, aiškino apie miško gaisrus, teršimo žalą, miško baldų niokojimą. O po talkų vaišino saldumynais bei dalino lankstinukus. Tikimės, kad mūsų išauklėti mokiniai, patys rinkę šiukšles, klausę apie gaisrų daromą žalą, užaugę to nedarys, o gal ir piktadarį sudrausmins.

 

 

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"