Paieška (Ar) sveikas, Pasaulio vandenyne!

(Ar) sveikas, Pasaulio vandenyne!

Minint Tarptautinę pasaulinio vandenyno dieną Lietuvos jūrų muziejuje bus pristatyta Žalioji knyga

Nika PUTEIKIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja, tel.: 8~46 490751

 

Rytoj, birželio 8-ąją, minint Tarptautinę pasaulinio vandenyno dieną, 13 valandą Jūrų muziejuje rengiama jaunimo diskusija po atviru dangumi, kurioje be muziejaus ir Klaipėdos universiteto mokslininkų, dalyvaus studentai bei moksleiviai. Savo nuomonę ekologijos klausimais išsakys ir LNK „Kelio į žvaigždes 2“ nugalėtojas dainininkas Merūnas.

Kartu bus pristatyta ir Žalioji knyga. Joje išdėstytos pagrindinės problemos, kurios atsiranda dėl intensyvios žmogaus veiklos jūrose ir jų pakrantėse. šią knygą parengė Europos komisija, siekdama įtraukti visuomenę, ir ypač jaunimą, į dialogą apie visa apimančią jūrininkystės politiką, kurios pagrindinis siekis – aktyvinti su jūra susijusios veiklos plėtrą, kartu gerinant paties Pasaulinio vandenyno būklę. Po renginio Žalioji knyga liks muziejuje, ir kiekvienas lankytojas galės ne tik susipažinti su ja, bet ir raštu išsakyti savo nuomonę rūpimu klausimu. Vadovaujantis šiomis nuomonėmis Europos sąjungos komisija parengs Baltąją knygą, kuri taps pagrindu konkretiems teisės aktams.

Kadangi gyvename prie Baltijos jūros, kuri, deja, yra viena labiausiai užterštų pasaulio jūrų, pagrindinis dėmesys diskusijos metu bus skiriamas šios jūros ekologijos problemoms. Klaipėdos S.Dacho mokyklos gamtininkų būrelis pristatys savo atlikus vandens tyrimus.

Tarptautinę Pasaulinio Vandenyno dieną Jūrų muziejus mini jau ketvirti metai. Pasaulyje ši diena pažymima nuo 1992 metų. Jūrų muziejus yra Pasaulinio vandenyno tinklo dalyvis. šis projektas, kurio tikslas – skleisti ekologines idėjas, vienija skirtingų valstybių akvariumus, zoologijos sodus, muziejus, įvairias gamtosaugos organizacijas.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, pasaulinis vandenynas jungia visus Žemės vandenis: upelius, upes, ežerus, pelkes, jūras ir vandenynus. „Todėl visai nesvarbu, kur gyvena žmogus,“ - sakė ji. - Jo kasdienė veikla vienaip ar kitaip susijusi su pasauliniu vandenynu.“

Užpernai Jūrų muziejus kartu su Klaipėdos moksleiviais lankėsi didžiausiose uostamiesčio įmonėse ir įteikė jų vadovams Pasaulio vandenyno piliečių pasus, taip įpareigodamas rūpintis gamtosauga. Pernai kartu su Klaipėdos Vydūno vidurinės mokyklos moksleiviais parengė informacinę akciją.

 


Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"