Paieška Jaunieji žvejai nenori mokytis iš lyderių

Į Europą - su meškere?

Jaunieji žvejai nenori mokytis iš lyderių

Julius KAIKARIS

 

Jau beveik dešimtmetį tenka stebėti ir pačiam organizuoti moksleivių sportinės žūklės varžybas. Tai puiki laisvalaikio užimtumo forma! Utenoje moksleiviai šiuo sportu domisi, tačiau kelis metus iš eilės jų meistriškumas... vietoje. Tik keli pripažinti lyderiai turi įsigiję lengvas meškeres, naudoja plonus valus ir varžyboms ruošiasi iš anksto. Dauguma ateina tik šiaip, laikui praleisti. Paskui kaltina prastą orą, blogą metų laiką ir netikusį sektorių.

Tradicinių meškeriojimų varžybų ,,Į Europą su meškere“ pradžioje visi turėjo visiškai vienodas galimybes nugalėti, tačiau greitai ėmė ryškėti lyderių pranašumas. Aktyviausi jaunieji žvejai jau seniai dalyvauja ne tik rajoninėse suaugusių varžybose. Jie — nuolatiniai respublikinių varžybų dalyviai, todėl Utenos rajono moksleivių varžybos jiems būna tik lengvas pasivaikščiojimas. Gal būtų tikslinga moksleivius iš anksto skirstyti į dvi gupes: ,,Profų“ ir ,,Mėgėjų“?

šįmet pavasaris vėluoja, tuo galėjo įsitikinti varžybų dalyviai. Ant pernykštės žolės likučių, visai sekliai neršė sprindinės kuojos. Rankomis tikriausiai jų būtų pavykę pagauti daugiau, negu su meškere. Jaunųjų žvejų laimikis — saulažuvės, raudės, vienas kitas ešeriukas ir keletas jau išneršusių kuojų. Žuvys smulkios, todėl įskaitinius gramus rinkti sekėsi sunkiai.

Pirmame ture nugalėjo Gediminas švilpa, pagavęs 463 gramus žuvies, kitiems sekėsi prasčiau. šeši varžybų dalyviai savo sektoriuose nepagavo nieko.

Antras turas 100 ha dydžio Klovinių vandens saugykloje, kur varžybos rengiamos nuolat, buvo dar prastesnis. Nuo gausiai beriamų jaukų žuvys pasisotino ir išplaukė iš sektorių. Vienuolika varžybų dalyvių liko nuskriausti ir į krantą išbrido nieko nepagavę.

Susumavus abiejų turų rezultatus, pirmąją vietą iškovojo Domas Kelpšas (268+553 gramai, 4 baudos taškai), antras — Gediminas švilpa (463+211 gramai, 5 baudos taškai), trečias — Darius švilpa (228+420 gramai, 6 baudos taškai).

Iš viso 21 jaunasis žvejys pagavo 4 kg smulkios žuvies, o didžiausios žuvies prizą laimėjo sirutėniškis Gražvydas Kairys. Jo pagauta raudė teisėjų svarstyklių lėkštelę nuspaudė iki 158 gramų atžymos.

Nugalėtojai apdovanoti sportinės žūklės klubo ,,Utenis“ diplomais, medaliais ir daiktiniais prizais. šventę vainikavo viktorina, kuriai užduotis paruošė ,,Europe direct“ Utenos skyrius. Net tie žvejai, kuriems labai nesisekė varžybų sektoriuose, namo grįžo ne tuščiomis rankomis. Jie visi apdovanoti pažintinėmis knygomis apie Europos Sąjungą, kepuraitėmis, marškinėliais, puodeliais, pakabukais su ES simbolika. Visi pasižadėjo ir kitais metais į Europą keliauti su meškere rankose. Gal seksis geriau?

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"