Paieška Paminėtas Karlo Linėjaus 300 m. jubiliejus

Ekspedicija, kuri nenutrūksta...

Paminėtas Karlo Linėjaus 300 m. jubiliejus

 

šiemet visame pasaulyje pažymimi švedų biologo Karlo Linėjaus darbai. švedijoje sukurtas įsimenantis dokumentinis filmas „Linėjaus ekspedicija“. šis ekologinis filmas "Linėjaus ekspedicija" pristatytas (birželio 4 d.) ir Lietuvoje, Vilniuje, kino centre "Skalvija".
Mūsų šalies gamtininkai, politikai taipogi buvo kviečiami į š
vedijos nacionalinės dienos renginį, skirta Linėjaus 300 m. jubiliejui paminėti. Birželio 6 d. švedijos ambasados kiemelyje (Didžioji g. 16, Vilnius) vyko švedijos nacionalinės dienos renginys, skirtas garsaus švedų biologo Karlo fon Linėjaus 300 m. jubiliejui paminėti.
Pristatant dokumentinį filmą „Linėjaus ekspedicija“ J.E. švedijos ambasadorė Malin Karre kalbėjo:

„Filmas „Linėjaus ekspedicija“ yra pirmoji savaitės renginių ciklo priemonė. Birželio 6-oji yra ir švedijos nacionalinė diena, tad malonu, jog tai sutampa.

Mokslas kyla iš smalsumo. Žmogaus protas yra nenuilstantis, vis ieškantis žinių. Smalsumo vedami mes žvelgiame į pasaulį ir tada galime matyti mokslinių revoliucijų struktūrą. Tačiau pradžioje daug kas yra neaišku. Žmogus mato reiškinius ir klausia savęs: kaip tatai veikia? Ir vis daugiau būna atradimų.“

Per pastaruosius 30-40 metų valstybių vyriausybės ir žmonės sužinojo vis daugiau apie tai, kad pasaulio aplinka yra neigiamai veikiama. Žmonijos ateičiai gresia pavojus, reikia imtis teisingų priemonių. Aliarmą keliantys tyrimai dėl klimato kaitos verčia dar ir dar kartą susimąstyti, ieškoti sprendimų.

„Europos Sąjunga jau seniai įsipareigojo analizuoti problemas ir priimti sprendimus dėl klimato kaitos. Priimta nemaža priemonių, kurios turėtų sumažinti klimato kaitai neigiamos įtakos turinčias emisijas. Iš čia atsiranda ir nauji požiūriai į tarptautinį bendradarbiavimą. Mes, švedai, sieksime, kad derybos šiais klausimais būtų sėkmingos 2009 metais, kai ES pirmininkaujanti šalis bus švedija“, - sakė švedijos ambasadorė.

Karlas Linėjus, kurio 300 metų jubiliejų minime, iš tikro buvo didis gamtosaugininkas. Studijavo augalus Upsalos universitete, aplinkinėse vietovėse, keliavo į Laplandiją, kitas vietas. Po to garsėjo pasaulyje savosiomis ekspedicijomis į įvairias pasaulio vietoves. Mokslininko tyrimo rezultatas: gamtos sistema – augalų, gyvūnų, akmenų, mineralų klasifikacija.

„šiandien mes matysime dar vieną ekspediciją – ekspediciją K.Linėjaus ekspedicijų vietomis. šios ekspedicijos lyderis – pasaulinį pripažinimą pelnęs gamtos fotografas. Kaip ir Linėjus, jis apimtas tyrinėjimo aistros, teigiantis, jog gamtoje viskas susieta“, - kalbėjo švedijos ambasadorė.

Filme keliami klausimai: kaip mes turėtume elgtis šiandien, kad išgyventume rytoj bei kaip mokslas gali prisidėti prie geresnio pasaulio sukūrimo.

Karlas Linėjus vadinamas vienu iš moderniosios ekologijos pradininkų. Įkvėpti Linėjaus smalsumo ir atradimų jaudulio, jaunieji ekspedicijos komandos nariai susitinka su žymiais pasaulio tyrinėtojais, kurie stengiasi atsakyti į klausimus apie pasaulio ateitį. Išsamiau apie šį filmą: www.expeditionlinee.see  Išsamiau apie Linėjaus metus: www.linnaeus300.com

Renginio ambasadoje metu buvo pristatytas bendras švedijos ambasados bei M.Mažvydo mokyklos mokytojų bei moksleivių projektas „šiltnamis“.

 

„Žaliojo pasaulio“ inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"