Paieška „Žaliasis taškas“: gerinkime savo aplinką patys

„Žaliasis taškas“: gerinkime savo aplinką patys

Kęstutis TURONIS

Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos visuomeninės aplinkos apsaugos komisijos pirmininko pavaduotojas, konkurso komisijos narys

 

Neseniai įvyko Vilniaus miesto savivaldybės ir viešosios įstaigos “Žaliasis taškas” praeitų metų rugsėjo mėnesį skelbto konkurso “Gerinkime savo aplinką patys” rezultatų sumavimas.

Aplinkosauginių projektų konkursas buvo skirtas Vilniaus miesto kolegijų, profesinių mokyklų studentams ir moksleiviams. Konkurso sąlygose buvo siūloma pasirinkti atliekų surinkimo, tvarkymo, ekologinio švietimo temas. Parengtų projektų gynimas vyko Vilniaus miesto savivaldybės kolegijos posėdžių salėje (20 aukšte). Iš ten - graži Vilniaus miesto panorama. Komisija, kuriai vadovavo VšĮ “Žaliasis taškas” generalinis direktorius Saulius Žvirblis, išklausė 8 projektų gynimą. Praktiškiausi pasirodė Vilniaus kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų reabilitacinio profesinio mokymo centro moksleiviai ir pedagogai. Jie ne tik kūrė savo aplinkos ateities viziją, bet ir organizavo talką. Norėdami atkreipti šalia mokyklos esančių gyventojų dėmesį, kad nevalia mokyklos teritorijoje vedžioti šunų ir mėtyti atliekų, moksleiviai teritoriją aptvėrė simboline balionų tvora. Vakarais centro teritorijoje girtuokliaujama, pasitaiko įvairių vandalizmo atvejų. Neįgalieji tikisi Antakalnio bendruomenės, įvairių  rėmėjų pagalbos mokyklos teritorijai aptverti.

šis projektas buvo pripažintas geriausiu. Projekto koordinatorei vyr. auklėtojai J.Kirkilienei buvo įteiktas 2,5 tūkst. Lt vertės čekis, Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Algirdas Paleckis įteikė Padėkos raštą, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Rolandas Masilevičius - Padėkos raštą ir knygą apie gamtą.

Įdomius projektus pateikė ir kiti konkurso dalyviai – VšĮ “Vilniaus statybininkų rengimo centras”, Vilniaus statybos ir dizaino kolegija, Vilniaus turizmo ir verslo mokykla, Veliučionių specialieji vaikų auklėjimo ir globos namai. Įdomią filmuotą medžiagą pateikė Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas Tomas Rumiancevas.

Visi kolektyvai, dalyvavę konkurse, apdovanoti Padėkos raštais, dovanėlėmis. (O „Žaliasis pasaulis“ dovanoja laikraščio prenumeratą likusiems metų mėnesiams.)

Nors ne visos Vilniaus miesto specialiosios mokyklos ir kolegijos dalyvavo konkurse, tačiau stebint projektų gynimą matėsi, kad mūsų jaunimas išradingas, kūrybingas ir neabejingas aplinkos grožiui.

Pirmasis konkursas vyko sklandžiai. Dėl to daug energijos skyrė VšĮ “Žaliasis taškas” rinkodaros ir ryšių su visuomene specialistė Rita Karpuvienė.

Linkime sėkmės ir energijos organizuojant panašius konkursus, kurių dėka gražėja aplinka, keičiasi jaunųjų piliečių požiūris.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"