Paieška Uragano pamokos

Uragano pamokos

 

Kai Naująjį Orleaną nusiaubė uraganas „Katrin“, daugiausia buvo kalbama apie bėdos ištiktus žmones. Bent jau mes apie tai dažniausiai girdėjome ir skaitėme.

Tuo tarpu pačiose JAV kalbos nenutilo labai ilgai. Mat uraganas žmones palietė dar ir iš kitos pusės - likimas juos atskyrė nuo artimiausių draugų - šunų ir kačių.

Kai buvo išgelbėti žmonės, prasidėjo nauja operacija, kokios pasaulis dar nebuvo matęs. Daugeliui miesto gyventojų uraganai - ne naujiena. Ir tą sykį galvojo, kad po dienos kitos grįš namo, todėl daugelis augintinius paliko, parūpinę jiems ėdesio. Tačiau potvynis sumaišė visus planus.

Į Naująjį Orleaną suvažiavo bent du šimtai brigadų iš gyvūnų globos organizacijų. Įsijungė nacionalinė gvardija su savais malūnsparniais ir net lėktuvais. Gretimose valstijose buvo kuo skubiausiai steigiamos gyvūnų prieglaudos, prasidėjo visuotinė šeimininkų paieška. Tai buvo daroma daugiausia per internetą, skelbiant duomenis apie gyvūnus ir jų nuotraukas. Amerikiečiai tarp brangiausių dokumentų saugo ir šeimos narių atvaizdus.

Pasitaikė tokių jaudinančių istorijų, kurios ilgam prikaustė amerikiečių dėmesį. Prasidėjus potvyniui, vienas šeimininkas su šunimi išbėgo ant viaduko. Iš čia jį paėmė malūnsparnis, bet šuo nebetilpo. Praėjus savaitei, kai vanduo nuslūgo, grįžęs šeimininkas rado visiškai suvargusį šunį ant stogo. Pasirodo, šunelis, likęs vienas, puolė į vandenį ir kelis kvartalus plaukte plaukė iki namų, kurių tik stogas kyšojo iš vandens, įstaisė ant jo ir kantriai saugojo, kol atėjo pagalba.

Kitas nelaimėlis su amputuotomis kojomis ir silpnaregis, vandeniui plūstelėjus į namus, spėjo išdaužti langą ir išnerti lauk, kartu išgelbėdamas ir savo brangiausią draugą - apelsinų spalvos pudelį. šunį šiaip taip užkėlė ant stogo, o pats liko plūduriuoti, viena ranka nusitvėręs stogo krašto, kita - medžio šakos. Taip jis praleido nemaža valandų, kol atplaukė gelbėtojų valtis. Ji buvo pilna žmonių, todėl šuo liko ant stogo.

Žmogus buvo išgabentas į tolimą ligoninę ir su didžiu širdies skausmu jau buvo praradęs viltį vėl susitikti su savo numylėtiniu. Pagalba atėjo netikėtai - ta istorija susidomėjo visai nepažįstama moteris. Kelias dienas ir naktis ji praleido prie kompiuterio, tikėdamasi surasti prieglaudą ar žmones, priglaudusius tą pudelį. Ir surado. Bet ne vieną, o du. Panašius lyg dvyniai ir dar su tokiais pačiais antkakliais. Ir abu buvo išgelbėti iš to paties kvartalo.

Sunkiai sergantis žmogus važiuoti negalėjo. Todėl ta moteris pati nukeliavo į gretimą valstiją ir atvežė abu šunis. Vienas iš jų, natūralu, puolė šeimininkui į glėbį.

Po uragano „Katrin“ ir jį lydėjusio potvynio gelbėjimo tarnybos suprato: svarbiausia, žinoma, padėti žmonėms, bet jei tik yra nors mažiausia galimybė - sykiu gelbėti ir jų augintinius, nes kitu atveju prasideda naujos didžiulės problemos.

Parengė Z.B.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"