Paieška Žalioji pamoka - Šiauliuose

šiukšlinimui reikia dietos!..

Žalioji pamoka - šiauliuose

K.Kairienė, A.Dirginčienė

šiaulių „Juventos“ mokykla

 

šiaulių „Juventos“ mokykloje vykdomas ne vienas projektas: Comenius1 „Sveikame kūne – sveika siela. Integruotas ugdymas gamtoje“ (vadovė R.Dauliuvienė); Comenius1 „Jaunieji Europos gyventojai“ (vadovė A.Dirginčienė); šiaulių m. savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus remiamas projektas „Klimato kaita ir aš“ (vadovė K.Kairienė); mokyklinis projektas „šimtas gamtos mįslių“ (vadovė A.Čepulėnienė). šiuose projektuose dalyvauja 1-4 klasių mokiniai.

Minėtų projektų vadovės ir mokiniai nutarė pritarti aplinkosauginės iniciatyvos „Žalioji karta“ skleidžiamoms darnaus vystimosi idėjoms ir surengti mokslo metų pabaigoje „Žaliąsias pamokas“ gamtoje.

Pirmosios pamokos vyko Kurtuvėnų regioniniame parke, prie Svilės šaltinių. Mokytoja D.Čepulėnienė surengė tarp mokytojų ir aktyviausiųjų „Žaliosios pamokos“ dalyvių debatus: „Kas atsitiktų, jeigu Žemėje nebeliktų vandens?“, „Ką galėtų padaryti vaikai, jei galėtų išsaugoti gamtą?“. Mokinukai tuoj sukūrė savo plakatus ir šūkius, kurie skatino jų bendraamžius rūpintis aplinka. Buvo surengta ir šiukšlių rinkimo akcija. Kadangi termometro stulpelis rodė aukščiau 25 laipsnių, vaikai mielai gaivinosi tyru Svilės šaltinių vandeniu, nepamiršdami, kad vanduo – gyvybės šaltinis, grožis, jėga... Organizavome pokalbį apie šaltinius, jų atsiradimą, išsaugojimą. Vaikai mielai fotografavo kunkuliuojančią šaltinio versmę.

... Netrukus „Žaliąją pamoką“ pravedėme svarbioje šiauliams istorinėje vietoje – prie Bubių piliakalnio. Dar mokykloje mokiniai susipažino su numatyta pamoka, patys ieškojo medžiagos apie Bubių piliakalnį bei jo išsaugojimo galimybes. Prieš savaitę mokytojos I.Karskienė ir N.Jankaitienė vaikams pasiūlė keletą veiklos būdų „Žaliajai pamokai“. Priimtinausia mokiniams buvo šie – „Mano socialinė reklama“, „Žaidimas „šiukšlių dieta“.

Pamokos pradžioje visi užkopėme į Bubių piliakalnį, grožėjomės atsiveriančia panorama. Žvelgdami nuo piliakalnio žemyn mokiniai nusprendė: norint išsaugoti gamtos grožį, savitumą, tyrą orą, švarų vandenį, gyvūniją ir augmeniją, reikia prisidėti kiekvienam. Piliakalnio papėdėje mokiniai, susiskirstę į grupeles, kūrė plakatus ir šūkius apie tyro vandens, gryno oro, žalio miško, gyvūnijos ir augalijos išsaugojimą (plakatus pakabinome mokyklos stende).

Su dideliu susidomėjimu vaikai dalyvavo akcijoje „Nepalik nei vienos šiukšlės“. Ketvirtokai ir trečiokai taip uoliai ir nuoširdžiai rinko šiukšles, kad pirmokams sunku buvo jų ir rasti. Pirmokėlė Akvilė pribėgusi pasigyrė mokytojoms:  gerasis dėdė jai atidavė savo šiukšles, pagailėjęs nusiminusios mergaitės, kuri niekaip negalėjo rasti nei vieno popierėlio, o maišelį su šiukšlėmis įmesti į konteinerį norėjosi kiekvienam...

Pamokos pabaigoje linksmai žaidėme žaidimą „šiukšlių dieta“. Pasirodo, net ir pradinukai sugeba sužinoti kaip galima sumažinti šiukšlių, atliekų kiekį vienam žmogui per dieną.

... Išvažiuojamąją pamoką baigėme linksmomis dainomis ir maudynėmis. Vaikai pasižadėjo paskatinti savo tėvus ir draugus daugiau rūpintis aplinka.

 


Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"