Paieška Gražiojoje Rusteikų sodyboje...

Gražiojoje Rusteikų sodyboje...

Bronislovas KIELA

Lietuvai pagražinti draugijos valdybos pirmininko padėjėjas

 

ši pavyzdinga ir viena gražiausioji Lietuvoje sodyba tampa ir nuostabiu botanikos sodu, kur tarpsta įvairiausių augalų ir ąžuolinių skulptūrų derinys. Sodybos pradžioje, jos prieigose, Dievo palaimos linkintis Rūpintojėlis teikia kiekvienam čia besilankančiam didesnio dvasingumo. O dar prieš tai tenka pasidairyti mažame parkelyje, kur puikuojasi įvairių augalų ir natūralių akmenų kompozicijos. Sodybos teritorijoje jos šeimininko Juozo Rusteikos pagamintos ir išdėstytos ąžuolinės skulptūros. Kiekviena jų turi savo „pareigas“ (pvz., už biteles atsakingas „Bičių globėjas“, gamtos vertybių „prižiūrėtojai“ - „Pelėda“, „Apinys“, „Nykštukas“, „Gėlininkas“, „Meškutė“, „Lietuvaitė su rūtų vainikėliu“...). Nepamirštamas ir dekoratyvinis baseinėlis.  

Sodyboje daug spygliuočių atmainų, įvairove stebina kadagiai, puskiparisiai, eglės, tujos, kukmedžiai, kėniai, kanadinės cūgos, kiparisai... Daug dėmesio teikia žeme besidriekianti baltoji eglė, nykštukiniai spygliuočiai, margalapis karkliukas, maumedžiukas, kaulenis su raudonomis uogomis, žavingasis raugerškis... Pilkšvi, banguotais šonais, žėrintys saulėje, ledynmetį menantys rieduliai puikiai dera prie įvairių formų augalų. Pavasariais saulę sveikina tulpių, narcizų, hiacintų ir krokų salelės. Tarp medžių ir krūmų auginamos daugiametės gėlės: lelijos, melsvės, bijūnai, gaurės, vienadienės, lelijos, orchidėjos, chrizantemos, viržiai ir kiti. Gražiai puikuojasi rododendrai ir azalijos. Puikus papuošalas - plati gebenių juosta.

Daugelis, kas užsuka čia, dėkoja šios oazės sukūrėjams ir už praktinius patarimus.

... Gegužės 30 d., kada šioje oazėje lankėsi 18 Lietuvai pagražinti draugijos (LPD) narių, sodybos šeimininkai Elena ir Juozas Rusteikos vaizdžiai perteikė svarbiausius veiklos fragmentus, kaip savo nuoširdžiu darbu galima pasiekti nuostabių rezultatų puoselėjant ir gamtos kuriamą grožį. Neatsitiktinai tądien buvo įteiktas Elenai ir Juozui Rusteikoms Lietuvai pagražinti draugijos Padėkos raštas – šeimininkai dar nuo 1983 metų puikuojasi gražiausios Lietuvoje sodybos vardu.

šioje sodyboje, gražioje aplinkoje už Tėvynės meilės, grožio ir gėrio idėjų puoselėjimą ir aktyvų dalyvavimą visuomeninėje veikloje populiarinant draugijos idėjas, LPD padėkos raštais apdovanoti ansamblio „Giedra“ ansambliečiai Petras Sakalauskas, Irena Sakalauskienė, Anelė Naktinienė ir Valerija Kančienė.

 

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"