Paieška Jaunųjų gamtos žurnalistų mokykla prie Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro

Gamta ir žodis

Jaunųjų gamtos žurnalistų mokykla prie Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro

 

Neseniai savaitraščio „Žaliasis pasaulis“ vyriausiasis redaktorius Augustas Uktveris buvo pakviestas pabendrauti su 10-11 klasių moksleiviais, kurie ketina tapti gamtos žurnalistais. Moksleiviai iš visos Lietuvos susirinko į vieną iš sesijų Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre. šio centro vyr. metodininkė Virginija Drobelytė, kuruojanti Jaunųjų gamtos žurnalistų mokyklą, sakė, jog  šiemet pirmąkart organizavo tokią mokyklą. Ji yra dvimetė. Sesijos bus keturis kartus per metus. Sesijų metu šalies žurnalistai, ekologai, kiti specialistai skaitys paskaitas. Moksleiviams bus skiriamos namų užduotys – rašyti straipsnius.

„Manau, jog mokysis tie, kurie ruošiasi tapti žurnalistais. Tad didelis privalumas, jei straipsniai spausdinami kad ir vietinėje spaudoje – miestų ir rajonų laikraščiuose“, - sakė Virginija Drobelytė.

Pasiteiravome: kada kilo idėja organizuoti tokią mokyklą?

„Po mokinių kūrinių apie gamtą konkurso, vykusio Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre, kilo idėja organizuoti ir Jaunųjų gamtos žurnalistų mokyklą. Minėtojo konkurso publicistikos sekcijoje moksleiviai pageidavo daugiau sužinoti kaip rašyti straipsnius, kitus žurnalistinius žanrus spaudai. Manau, jog ir ateityje, jei bus pageidaujančiųjų, organizuosime tokią mokyklą. šiemet į ją susirinko 18 moksleivių. O į pastarąją sesiją atvažiavo 13 – kai kam sutrukdė prasidėjusios kelionės, vasaros atostogos“, - kalbėjo Virginija Drobelytė.

Pasikalbėjus su atvykusiais į Lietuvos jaunųjų gamtininkų centrą moksleiviais, siekiančiais žurnalistikos, įsitikinome, jog susirinko 10-11 klasių atstovai. Jaunesnių klasių nesiekta priimti - dėl ir interesai, ir galimybių takoskyrų...  

„Kol kas esame patenkinti, aktyvūs moksleiviai. Su jais daug dirba žurnalistė Lidija Laurinčiukienė. Jei lygintume pirmuosius parašytuosius straipsnius su tais, kurie parašyti jau dabar, esama ženklaus progreso“, - tarsi konstatavo Virginija Drobelytė.

Beje, vadinamuosiuose didžiuosiuose leidiniuose vis mažiau vietos yra gamtinei tematikai. Tad „Žaliasis pasaulis“ prisijungia prie akcijos rengiant tuos, kurie ateityje galėtų rašyti apie gamtą, gamtosaugą, aplinkosaugą... Visiems šio mokyklos nariams redakcija dovanoja prenumeratą (likusiems šių metų mėnesiams), kartu kviečiame rašyti mūsų savaitraščiui.

Beje, baigiantis metams, esame numatę vienam iš šios mokyklos klausytojų įteikti „Žaliojo pasaulio“ premiją – už aktyvią gamtinę-žurnalistinę veiklą.

 

„Žaliojo pasaulio“ inf.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"