Paieška “Kiauliena – nekokybiška. Ji – tik turistams!”

“Kiauliena – nekokybiška. Ji – tik turistams!

 

Su tokiu pareiškimu į savo tėvynainius neseniai kreipėsi Turkijos religijos reikalų valdybos valdininkai. Jie priminė, jog islamo draudimai šiuo požiūriu nėra atšaukti.

Valdyba, iš visko sprendžiant, vėl nusprendė pagąsdinti savo bendrapiliečius, operuodama dar ir medicininiais faktais. šios religinės organizacijos narių žodžiais, islamas ne veltui uždraudęs vartoti maistui kiaulieną. Tai padaryta nuo seno dėl daugybės medicininių priežasčių.

“Kiaulės maitinasi dvėseliena, graužikais, atliekomis, todėl jų mėsoje esama gausybės įvairiausių parazitų. Patekę į žmogaus organizmą, jie gali sukelti tokias ligas, kaip salmoneliozė, parazitiniai susirgimai, uždegimai, - teigiama Valdybos kreipimesi į žmones. – Dėl didelio riebalų ir cholesterolio kiekio kiauliena gali tapti širdies, kepenų negalavimų priežastimi, sukelti trombozes, neigiamai paveikti hormonų balansą žmogaus organizme”…

Stop – čia neapsieita be veidmainystės. Turkijos fermose auginama tūkstančiai kiaulių, kurių mėsa patinka į šalį atvykstantiems svetimšaliams. Ir ši gyvulininkystės sfera domina Europos Sąjungą, vedančią derybas dėl Turkijos įstojimo į šią organizaciją. Nors kiauliena itin nepopuliari Turkijoje (dėl religinių priežasčių), turizmo sferos poreikiams kiaulės vis dėlto šioje šalyje auginamos. Stambiausia kiaulių ferma, priskaičiuojanti 1,5 tūkst. šių gyvulių, yra įsikūrusi šalies šiaurės vakaruose, Marmuro jūros regione. Būtent iš šios fermos ir atkeliauja didžiuma kiaulienos į Stambulo restoranus. Kiti kiaulininkystės ūkiai įsikūrę Izmiro, Kirklarelio, Ediono ir Antalijos provincijoje. Netoli paties populiariausio tarp Europos ir Rusijos turistų Antalijos kurorto taip pat yra nedidelė kiaulių ferma.

Paprastai kiauliena tiekiama į gana ribotą restoranų skaičių, aprūpinantį užsieniečius, taip pat į kai kuriuos viešbučius ir supermarketus. Kiaulienos patiekalų kainos Turkijoje daug aukštesnės negu tradicinių mėsos patiekalų. Bet, nežiūrint į tai, daugelis poilsiaujančių ir pastoviai šalyje gyvenančių šio produkto mėgėjų yra pasiryžę pakloti apskritas sumas už vietinį delikatesą. Tad daugelis ne musulmonų su šypsena žvelgia į religinės valdybos draudimus nevalgyti kiaulienos. Ir atkreipia dėmesį į tai, jog fermose šie gyvuliai laikomi švariai bei šeriami ekologiškai švariais pašarais. Taigi pavojingų parazitų į jų organizmą tikrai nepatenka.

 

Parengė Kostas JANKUS 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"