Paieška Graži anykštėnų žemė...

Graži anykštėnų žemė...

Daiva VAITIEKŪNIENĖ

Biologijos mokytoja, būrelio vadovė

 

Kazlų Rūdos savivaldybės mokyklų jaunieji miško bičiuliai birželio 6 d. vyko į kelionę po Anykščių kraštą. Taip vietos urėdijos miškininkai atsidėkojo moksleiviams už pagalbą puoselėjant Lietuvos žaliąjį rūbą. Už tai, jog jaunieji miško bičiuliai padeda miškininkams globoti paukštelius ir žvėrelius, dalyvauja miško sodinimo darbuose, dažnai lankosi miškuose, mokosi suprasti miške vykstantį gyvenimą. Gal ir kuklus moksleivių indėlis, bet Kazlų Rudos miškų urėdijos Informacinio centro vadovas Redas Rutkauskas visada nuoširdžiai padėkoja miško bičiuliams už pagalbą.

Ekskursijos metu moksleiviai susipažino su literatūrinėmis įžymybėmis, pabuvojo Arklio muziejuje, aplankė geležinkelį, vadinamą „siauruku“, užsuko ir į Troškūnus, kur pasitiko girininkas Algimantas Meškauskas. Jis supažindino su šioje girininkijoje įrengtu miško muziejumi ir pažintiniu taku miške. Miško muziejuje atkurti gyvosios gamtos kampeliai, sukaupta miškotvarkos medžiaga, augalų ir vabalų kolekcijos. Mokinius sudomino fazano, paukštvanagio, erelio rėksnio, pelėdos, voverės iškamšos. Vėliau ištisą kilometrą moksleiviai ėjo natūraliai susiformavusiu miško taku, šlapesnes vietas įveikdami čia įrengtais lieptais. Eidami miško taku pamatė beveik 200 metų galiūną ąžuolą ir senolį uosį, 120 metų sulaukusią pušį. Į moksleivių klausimus atsakinėjo miškininkai.

Ekskursijai baigiantis užsukome prie Puntuko akmens, kuriame iškaltas atminimo bareljefas Dariui ir Girėnui.

Kelionė buvo kupina įspūdžių, naujų žinių, visus lydėjo gera nuotaika ir didelis noras būti tikru miško draugu. Už tai norėtume padėkoti mus globojantiems  Kazlų Rūdos ir mus priėmusiems Anykščių miškininkams. 

  

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"