Paieška Delfinų žvaigždynas

Delfinų žvaigždynas

Nika PUTEIKIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja, tel. 8~46 490751, 8~698 53023

 

Nuo birželio 30dienos, kiekvieną liepos ir rugpjūčio šeštadienio ir sekmadienio vakarą Jūrų muziejaus delfinariume rodomas naujas vandens spektaklis-koncertas „Delfinų žvaigždynas“ Tai jau antrasis kostiumų dizainerės ir režisierės Sonatos Žižienės bandymas sujungti į vieną muziką, šokį, judesį, kompiuterinę grafiką ir gyvūnų - delfinų bei Kalifornijos jūrų liūtų - triukus.

Vaizdo montažą ir kompiuterinę grafiką spektakliui kūrė Mantvydas Žižys. Būtent vaizdo projekcija padėjo suvaldyti sudėtingą delfinariumo erdvę, estetizuoti ją, išryškinti esmingiausius spektaklio momentus.

Pasak Sonatos Žižienės, „Delfinų žvaigždynas“ – tai simbolinis pasakojimas apie svajonę, kurią įkūnija tobuliausias šios žemės tvarinys - delfinas. Svajonę, kurią žmogaus sielos gelmėse pažadina tolimos ir nepasiekiamos žvaigždės.

Spektaklyje matysime ne tik delfinus. Pernai delfinariumo salėje skambėjo vokalas. šiemet pirmenybė teikiama šokiui, bet skirtingų žanrų: baletui ir sportinei aerobikai. šokio, judesio plastika padeda sujungti gyvūnų ir žmonių atliekamus numerius. „Delfinų žvaigždyne“ šoks Klaipėdos muzikinio teatro baleto solistė Beata Molytė ir sportinės aerobikos grupė „Gracija“, vadovaujama Violetos Masiulienės.

„Pernai spektaklis buvo lyriškas, šiemet renkamės aktyvesnę programą, šiuolaikinį šokį keičiam kitu ritmu – sportine aerobika, kuri labai dera prie nuotaikingųjų Kalifornijos jūrų liūtų pasirodymo. Skambės melodinga, bet netradicinė muzika: choralai, elektroniniai garsai“, -sako režisierė.

Specialiai šiam spektakliui ji sukūrė arti trisdešimties naujų kostiumų, kurios vienija dangaus tema. „Žmogus turi labai stengtis, kad sukurtų bent kažką panašaus, ką matome gamtoje: tiek vandenų, tiek dangaus pasauliuose“, - sako Sonata Žižienė.

Vandens spektakliai Delfinariume yra rengiami kiekvieną vasarą, liepos ir rugpjūčio savaitgaliais. Daug kas dar prisimena įspūdingą projektą su A.Vivaldžio „Metų laikais“. Kartu su delfinais yra pasirodę ir žinomi aktoriai, šokėjai, mimai, dainininkai, akrobatai.

Dabar delfinariume gyvena aštuoni delfinai: Argas, Glorija, Gabija, Gilė, Lima, Bitė, Premija, Nojus bei trys Kalifornijos jūrų liūtai. Juos treniruoja treneriai Tomas Lebeckis, Mindaugas Lukošius, Sigitas Safonovas, Vaiva Stragauskaitė,Marius Bagdonavičius, Sigita Jurkaitytė ir Rūta Vaicekauskaitė. Kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, yra rengiami trys pasirodymai, o savaitgaliais – net po keturis.

 


Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"