Paieška Dėl indolo gamybos bendrovėje „Waldis“

Dėl indolo gamybos  bendrovėje „Waldis“

 

Pietinės Klaipėdos miesto dalies gyventojai, Klaipėdos ekologinis klubas “Žvejonė” ir Lietuvos žaliųjų judėjimas prieštarauja, kad Šilutės plente 101 bendrovei “Waldis” priklausančiuose sandėliuose būtų gaminama pavojinga cheminė medžiaga indolas. Mes prieštaraujame pasirinktai pavojingos cheminės medžiagos gamybos vietai ir reikalaujame, kad UAB “Ekosistema” (Klaipėda) parengtam PAV (poveikio aplinkai vertinimui) nebūtų pritarta.

Mes pritariame europarlamenterės Margaritos Starkevičiūtės siūlymui kreiptis į nepriklausomus Europos Sąjungos aplinkosaugos ekspertus, kad būtų atlikta nepriklausoma poveikio aplinkai studija dėl bendrovės “Waldis” ketinimų gaminti indolą Klaipėdos miesto pietinėje dalyje.

Indolas gaminamas iš acetileno, vienos sprogiausių ir degiausių medžiagų. Sveikatos apsaugos ministro 2004-08-19 įsakymu Nr. V-586, chemijos pramonės objektams apibrėžiama 300-500 metrų skersmens sanitarinė zona. Indolo gamybos cechui numatyta sanitarinė 100 metrų zona neatitinka šių reikalavimų. Avarijos atveju sprogimo banga 100 metrų spinduliu išguldytų viską aplinkui. Nukentėtų už 360 metrų stovinčių gyvenamųjų daugiabučių gyventojai.

Bendrovės “Waldis” ketinama gaminti medžiaga pavojinga žmonių sveikatai. Indolas yra kancerogeninė medžiaga, ji skleidžia stiprų nemalonų kvapą. Įkvėpus indolo garų gali paūmėti kvėpavimo takų ligos, kilti organizmo alerginės reakcijos. Indolas gali pakenkti ir per odą. Kadangi šią medžiagą Lietuvoje gaminti ruošiamasi pirmą kartą, apie jos poveikį žmogaus organizmui iki galo nėra žinoma, ji neminima Lietuvos Respublikoje priimtose higienos normose. Indolo dariniai – psilocibinas ir lizergino rūgšties dietilamidas (LSD) – priklauso stipriausių haliucinogenų grupei.

Pradėjus gaminti aplinkai ir žmonių sveikatai pavojų keliančią cheminę medžiagą kris nekilnojamojo turto kainos pietinėje uostamiesčio dalyje, pablogės žmonių sveikata ir gyvenimo kokybė, nebus užtikrintas Klaipėdos įmonių, esančių šalia bendrovės “Waldis” sandėlių, darbuotojų darbo ir turto saugumas.

Mes sieksime, kad tokie planai būtų derinami viešai, kartu su visuomene ir kad būtų apginti Klaipėdos miesto gyventojų interesai ir teisė į sveiką ir saugią aplinką.

 

Pietinės Klaipėdos miesto dalies gyventojai; ekologinis klubas “Žvejone”; Lietuvos žaliųjų judėjimas

Kontaktai:  el. paštas: egle@zvejone.lt  Tel.: 8-623-76236

2007-07-12

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"