Paieška Jos didenybė keičia lemputes

Jos didenybė keičia lemputes

 

Taip, ir monarchams būtina tvarkyti savo rūmus ir pilis, atsižvelgiant į laikmečio reikalavimus. Didžiosios Britanijos karalienė, pavyzdžiui, nusprendė pertvarkyti visas savo valdas ir paversti jas energetinio efektyvumo pavyzdžiais. Nieko nepadarysi – atėjo globalinio atšilimo epocha.

Apskritai karalienei priklausantys statiniai iki šiol ne itin teršdavo Britų salyno atmosferą, o dėl energijos taupymo?.. Reikalų padėtis nebuvo jau tokia prasta. Tiesa, ir gera jos taip pat nepavadinsi...  Taigi Jos Didenybė Elžbieta II nusprendė savo pavaldiniams parodyti pavyzdį, kaip dera kovoti prieš globalinį klimato atšilimą.

Monarchė nusisamdė oficialius konsultantus, kurie jos rūmus ir pilis paverstų energijos taupymo pavyzdžiais. Pasak Bechingemo rūmų informacijos tarnybos šaltinių, Elžbietą II įkvėpė jos sūnaus Čarlzo pavyzdys. Jo londoniškoji rezidencija Clarenshouse daugiau neišmeta į atmosferą žalingų dūmų ir stipriai taupo elektros energiją, naudodama elektrą taupančias lemputes.

Būtent su tokiomis lemputėmis ir susieti pirmieji karalienės žingsniai Bechingemo ekologinio stabilumo link. 40 tūkst. paprastų elektros lempučių bus pakeistos elektrą taupančiosiomis. Termine kamera nufilmuoti kadrai išryškino labiausiai pažeidžiamas vietas, kurios pirmosios pasiduos energetinei transformacijai. Kūrimo stadijoje yra ir turbinos Temzės upėje įrengimo projektas: jis bus reikalingas Vindzoro piliai aprūpinti elektros energija.

Bet Britanija, aišku, nebūtų Britanija, jeigu šie geri karalienės ketinimai nebūtų susieti su gera ironijos doze iš monarchės pavaldinių pusės. Pasiekimai taupant energiją, mažinant į atmosferą išmetamų „naminio“ anglies dvideginio kiekį nublanksta, karalienei ir jos šeimos nariams naudojant aviatransportą ir automobilių parką.

Taip, tai tiesa, sako kritikai, jog du karališkieji „Bentli“ markės automobiliai, ir du „Rollsroisai“ jau yra transformuoti į hibridinius, naudojančius gamtines dujas. Tačiau, nederėtų užmiršti, jog praėjusiais metais Elžbieta II ir jos vyras Edinburgo hercogas dalyvavo 380 išvykų po Didžiąją Britaniją (iš jų 14 išvykų karališkuoju traukiniu), ir 45–iose užsienio kelionėse. Kiekgi energijos šitiems „vojažams“ iššvaistyta! Anglies dvideginio išmetimas į atmosferą iš karalienės valdų 2006 metais pasiekė 3750 tonų. Tuo tarpu, pasak statistikų, kiekvienam britui tenka po 10 tonų į atmosferą išmetamų dujų.

 

Parengė Jonas VANAGAS

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"