Paieška Braškių su grietinėle? Ne, geriau su alkoholiu...

Braškių su grietinėle? Ne, geriau su alkoholiu...

 

Sultingos, kvepiančios, saldžios – retai kuris iš mūsų esame abejingi šioms gražuolėms uogoms. Dieviškai patrauklios, jos ką tik nuskintos darže, tiesiog delikatesas, gardžiuojantis su grietinėle. O štai naudingiausios sveikatai, pasirodo, derinyje su alkoholiu.

Įsivaizduodami, kaip rūsčiai surauks antakius blaivybės šalininkai, išsyk pabrėšim, jog kalbama apie labai mažas alkoholio dozės, esame pasirengę dar kartą pakartoti: ALKOHOLIS ŽALINGAS SVEIKATAI!

Bet sugrįškime prie braškių – kuo gi jos taip įtiko gydytojams?

Sumažinti kraujospūdį ir sunormalizuoti širdies veiklą, sustiprinti nervinę ir imuninę sistemą, palankiai veikti virškinimo traktą – visa tai sugeba ši sodo karalienė. O išvados apie tai, kad jos gydomosios savybės sustiprėja, ją vartojant drauge su nedidelėmis alkoholio dozėmis, padarė australų mokslininkai.

Kokteilis su šviežiomis arba šaldytomis braškėmis padidina apsaugines organizmo jėgas ir užkerta kelią vėžinių ląstelių vystymuisi. O alkoholiniai gėrimai padidina šio skanėsto naudingumą triskart. Šias išvadas padarė specialistai, tyrinėjantys naujas technologijas, padedančias ilgiau išlaikyti daržovių ir vaisių šviežumą.

Australų mokslininkai anaiptol ne pirmieji rimtai ėmėsi gilintis į gydomąsias braškių savybes. Praėjusiais metais jų kolegos rumunai pareiškė apie tai, kad šios uogos yra puikus antidepresantas, galintis išgydyti nuo melancholijos. Jos taip pat palankiai veikia kepenis, turi visą rinkinį B grupės vitaminų, padidintą folinės rūgšties kiekį (o ši rūgštis reikalinga širdies raumens darbui), turtinga fosforo, kalio ir geležies.

Braškėse taip pat gausu vitamino C – bet tam, kad jis uogose išsilaikytų, nuo uogakrūmio jokiu būdu negalima skabyti žalių lapelių.

Taigi, viskuo geros šios uogos – bėda tik ta, kad kai kurie asmenys joms jaučia alergiją. Belieka juos tiktai užjausti. O visiems likusiems pakartoti: gydytojai primygtinai rekomenduoja savarankiškai gaminant alkoholinius kokteilius griežtai dozuoti jų spirito turinčias sudedamąsias dalis. O štai braškių galima įdėti ir daugiau!

 

Parengė Kostas JANKUS

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"