Paieška Baltas varniukas

Baltas varniukas

Regina KUBILIENĖ

Lazdijai

 

Vasaros rytai neleidžia ilgai miegoti, ypač kai už lango, berželiuose, ima skambėti gražiausi paukščių balsai balseliai. Tačiau vieną rytą mane pažadino baisus varnų kranksėjimas. Berže buvo sutūpęs didžiulis jų pulkas. Karkė ir kranksėjo viena už kita garsiau.

Išėjusi į balkoną bandžiau išvaikyti, tačiau jos nesitraukė. Matau - po beržu tupi baltas varniukas, katės jo jau tyko, todėl varnos puola ginti, viena kitą perrėkdamos baido kates... Išėjau pažiūrėti - sveikas gyvas, tik, matyt, dar skristi sunkiai sekasi. Varnos jį saugojo ir kvietė skrydžiui. Kai pažiūrėjau po valandos, varniukas jau buvo dingęs. Vis dėlto pakilo ir nuskrido savais keliais, vienintelis baltas juodame varnų būryje...

 

Pelytė po šluota

Albinas SLAVICKAS

Kaunas

 

Tvarkiau ilgai neapkuoptą garažą. Kai pakėliau šluotą, po ja pamačiau pelės lizdelį, o jame - keturis dar visai mažiukus, kaip žmonės sako, neapsiplunksnavusius peliukus. Jie gailestingai virkavo. Staiga iš kažkur atbėgo motina ir, visai manęs nepaisydama, dantukais pagriebė vieną peliuką ir nusinešė į kitą garažo galą. Po sekundėlės vėl atskubėjo ir griebė antrą vaikelį. Taip visus pernešė į saugesnę vietą. Tai bent motinos širdies narsumas!

 

Kartų kaita

Kazimieras STRAZDAS

Kaunas

 

Kipro Petrausko gatvėje, šalia Kauno apskrities bibliotekos kažkada žaliavo ąžuolas, bet numirė ir buvo nupjautas. Liko nemažas kelmas. Jo viduryje kažkada nukrito beržo sėklelė ir užaugo naujas medis. Berželis dabar beveik trijų metrų aukščio. Štai taip ir stovi - ąžuolo kelmas, išauginęs berželį. Vienas augalas miršta, jį pakeičia kitas, taip vyksta nuolatinė gyvybės kaita.

 

Ištroškęs ežiukas

Kazimieras STRAZDAS

Kaunas

 

Buvo ilga sausra, sode iš žarnos laisčiau daržą. Vidudienį matau - ateina ežiukas. Paimtas į rankas jis netrukus išsitiesė. Nežinojau, ką jam pasiūlyti, todėl nutariau bent jau pagirdyti keleivį, kaip nuo seno įprasta. Prikišus dubenėlį tuojpat ėmė lakti. Atsigėręs  nenubėgo - patiko iš žarnos trykštanti srovė, todėl ta pačia proga dar ir nusimaudė.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"