Paieška „EMP recycling“ pajamas augina novatoriški atliekų rinkimo sprendimai

„EMP recycling“ pajamas augina novatoriški atliekų rinkimo sprendimai

 

Viena didžiausių elektronikos ir automobilių atliekų perdirbėjų UAB „EMP recycling“ per šių metų pirmąjį pusmetį gavo 47,6 mln. litų pajamų – 57 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį, kai jos buvo apie 30,4 mln.  litų. Augimą skatina novatoriškų sprendimų taikymas kuriant elektroninę atliekų rinkimo sistemą.

Per šių metų pirmąjį pusmetį „EMP recycling” iš gyventojų bei įmonių surinko ir perdirbo 4.147 tonas atliekų, iš jų – 3.143 tonas elektronikos laužo. Iki šių metų pabaigos „EMP recycling” planuoja surinkti ir perdirbti apie 6.000 tonų elektronikos senienų.

Atliekoms rinkti bendrovė taiko netradicines šiame versle priemones  – e. paslaugas. Gyventojų ir įmonių patogumui „EMP recycling“ siūlo  naują atliekų išvežimo e. paslaugą – registraciją mobiliuoju telefonu svetainėje wap.emp.lt. Daugiau kaip pusmetį teikiama kita e. paslauga, registracija internetu svetainėje www.emp.eu, bendrovei kas mėnesį duoda vidutiniškai 160 papildomų užsakymų išvežti atliekas.

„Tikimės, kad dar vienas novatoriškas būdas atsikratyti atliekomis sudomins jaunimą, imliausią  elektronikos naujovėms gyventojų grupę, šių gaminių likimu. Kuo daugiau žmonių prisidės prie to, kad pavojingų medžiagų turinčios elektronikos atliekos nepatektų į sąvartynus, o būtų perdirbamos, tuo švaresnį gruntinį vandenį išsaugosime ateičiai”, – sako Almontas Kybartas, „EMP recycling“ generalinis direktorius. 

Šiuo metu „EMP recycling“ siūlo tris būdus saugiai ir patogiai atsikratyti nebereikalinga buitine, IT technika, baterijomis, akumuliatoriais, metalo atliekomis.

Tai padaryti galima iškvietus „EMP recycling“ ekipažą, pristačius atliekas į artimiausią veiklavietę arba palikti jas „Rimi” prekybos tinkle stovinčiuose konteineriuose. Nuo šio išsikviesti ekipažą galima ne tik paskambinus į bendrovę nemokama telefonine linija 8 800 10108 ar užsiregistravus jos internetinėje svetainėje www.emp.eu , bet ir  užsiregistravus mobiliuoju telefonu svetainėje wap.emp.lt.

Pasak A. Kybarto, novatoriškų vadybos bei rinkodaros sprendimų bei technologijų taikymas ir toliau išliks pagrindiniu atliekų perdirbimo bendrovės plėtros principu. 

 

Parengta pagal „EMP recycling“ informaciją

 

Apie UAB „EMP recycling“

 

1999 m. įkurta UAB „Elektroninių mašinų perdirbimas“ (šiemet pavadinimas pakeistas į „EMP recycling“. Šiuo metu įmonė surenka, superka, perdirba elektronikos atliekas (buitinę, biurų techniką, kabelius, laidus) ir automobilių atliekas. Jos perdirbimo gamyklos gamybiniai pajėgumai per metus – 20.000 tonų elektronikos atliekų, iki 1.000 tonų laidų ir kabelių, apie 500 tonų automobilių katalizatorių.

„EMP recycling“ įmonių grupėje dirba apie 300 darbuotojų. „EMP recycling“ skyriai veikia Telšiuose, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje, Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje, Kaune, Tauragėje ir Klaipėdoje.

„EMP recycling“ elektronikos atliekas nemokamai surenka iš fizinių ir iš juridinių asmenų – įmonių, organizacijų, paskambinus nemokama linija 8 800  10 108 ir užsiregistravus internete: www.emp.eu.

„EMP recycling“ yra įsteigusi dukterines įmones Latvijoje (SIA „EMP recycling“), Estijoje („EMP recycling“ OU), Lenkijoje („EMP Electronic Recycling Poland“), Švedijoje („EMP recycling Sverige AB“).
Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"