Paieška Trys paros be elektros

Trys paros be elektros

Birutė DIRSYTĖ

 

Rugpjūčio 3-ją Senosios Įpilties kaime (Kretingos raj.) baigėsi projekto „Pažabok Įpilties vėją“ išgyvenimo stovyklos „Trys paros be elektros“ uždarymas. Prieš tris metus prasidėjęs dviejų regionų, kuriuose vystoma alternatyvios energijos veikla, bendradarbiavimas tęsėsi ir šiemet.

Stovyklauti moksleivius iš tų rajonų, kur gaminama elektra iš vandens ir vėjo, pakvietė koncerno „Achemos grupė“ valdomos bendrovės UAB „Renerga“ (buvusi UAB „Achema“ Hidrostotys“) vadovai.

„Stovyklos metu moksleiviai gyvendami be elektros patys patirs ir visiems parodys, kad galima išgyventi ir be civilizacijos teikiamų patogumų“,- sakė prieš stovyklavimą UAB „Renerga“ direktorius Algis Jakučionis.

Prie trečius metus bendrovės „Renerga“ ir Senosios Įpilties moterų klubo „Gardenija“ bei Darbėnų seniūnijos vykdomų švietėjiškų projektų Kretingos rajone šiemet prisijungė nauji partneriai ir talkininkai - Valstybės sienos apsaugos Šiaulių rinktinės pasieniečiai bei „Pajūrio naujienų“ (Kretinga) žurnalistai.

Tris dienas trukusios stovyklos metu Kretingos bei Anykščių rajonų 10–12 klasių mokiniai gyveno gamtoje be elektros, be jokių akumuliatorių, be mobiliųjų telefonų, be MP3 grotuvų, be paprasčiausių žibintuvėlių. Moksleiviai atsakingai rūpinosi savo stovyklaviete: praktiškai įgyvendino įgytas žinias aplinkos apsaugos srityje, pažino žaliosios energijos problemas, būdus, kuriais tausojami gamtos ištekliai.

Jaunuoliams pilną įspūdžių naktį surengę Valstybinės sienos apsaugos Šiaulių rinktinės pareigūnai labai džiaugėsi, kad auga atsakinga karta, kuri suvokia gamtos trapumą. „Išradingas žaliosios energijos jaunimas tapo tikru pavyzdžiu kaip ne tik žodžiais, bet ir darbais saugoti gamtą“ – pastebi Valstybės sienos apsaugos Šiaulių rinktinė atstovas pulkininkas leitenantas Laimutis Jomantas.

Stovyklos uždarymo šventės metu taipogi būta robinzoniškų linksmybių. Su Valstybės sienos apsaugos Šiaulių rinktinės Skuodo užkardos pareigūnais virta ir ragauta tikra kareiviška košė, stebėtas kinologų pasirodymas, vaišintasi specialiai šiai progai iškeptu tortu.

Pasak Algio Jakučionio, bendra iniciatyva suvienijo valstybinių įstaigų, švietimo bei verslo jėgas, kad jaunimui netradiciniais metodais būtų ugdomas naujas požiūris į aplinkosaugos problemas.

„Jau kelerius metus inicijuodami stovyklas bei kitus švietėjiškus renginius žaliosios energijos tema, kurių metu su jaunimu apie rimtas aplinkosaugos problemas kalbame jiems suprantama kalba ir priimtina forma. Šiandien įsitikiname, kad mūsų pastangos duoda rezultatus – moksleivių, suvokiančių atsakomybę aplinkos apsaugos srityje, gretos didėja“, - teigė Algis Jakučionis.

Stovyklos uždarymo šventėje buvo apdovanoti visi išlikusieji stovyklautojai. Už pirmąją iniciatyvą apdovanotas A.Vienuolio gimnazijos moksleivis  Simonas Gudelis, Modestas Kaulinis - už tvirtą poziciją, o Darbėnų vidurinės mokyklos moksleivis Darius Tarvydas pelnė savo krašto žinovo vardą.

Išlikimo stovyklos metu stovyklautojai vienbalsiai nusprendė paskelbti rezoliuciją apie alternatyvios energetikos svarbą siekiant išsaugoti Lietuvos gamtą. Anykščių A.Vienuolio gimnazijos moksleivis  Simonas Gudelis visų stovyklautojų vardu atsakingai pareiškė, - „mes jaučiamės atsakingi už savo aplinką, todėl norime, kad jaunimas žinotų apie alternatyvią energetiką.“

 

 

REZOLIUCIJA

2007 rugpjūčio 3d.

 

Mes, tęstinio projekto „Pažabok Įpilties vėją“ išlikimo stovyklos „Trys paros be elektros“, vykusios 2007 liepos 30 d. – rugpjūčio 3 d., dalyviai, siekdami atkreipti dėmesį ir populiarinti žaliosios energetikos svarbą bei problemas, deklaruojame:

PRIPAŽĮSTAME: mes jaučiamės atsakingi už savo aplinką; mes turime teisę į gražią ir sveiką aplinką; mūsų kraštovaizdžio negadina vandens ir vėjo elektrinės; ne tik hipiai - gamtos vaikai!

NUSPRENDĖME: mes - už švarią energetiką; mes nenorime kovoti su pasekmėmis; mes norime, kad mūsų namuose elektra būtų iš vėjo ir vandens!

RAGINAME: mes - už tai, kad jaunimas žinotų apie alternatyvią energetiką; susidorokime su atliekomis, kol jos nesusidorojo su mumis; nepalik nei vienos galimybės aplinkos teršimui; mes - už vieną pažangiausių aukštųjų technologijų sričių – vėjo energetiką!

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"