Paieška Gyvuoki, „Žalioji vasara“!

Gyvuoki, „Žalioji vasara“!

Regina RAGALIAUSKIENĖ

JMBB „Drevinukas“ vadovė

 

Jau ketvirti metai Palangoje, ant jūros kranto įsikūrusioje vaikų ir našlaičių paramos ir labdaros fondo „Klotilda“ poilsiavietėje, vėl  buvo įsikūrusi jaunųjų miško bičiulių stovykla „Žalioji vasara“.

Mes, Radviliškio rajono jaunųjų miško bičiulių būrelių „Drevinukas“ (Šeduvos gimnazijos Butėnų skyriaus, vadovė Regina Ragaliauskienė) ir „Bruknelė“ (Grinkiškio J. Podėrio vidurinės mokyklos, vadovė Rasa Poškienė) nariai, globojami Radviliškio miškų urėdijos, taip pat turėjome puikią galimybę savaitę ilsėtis „Žaliojoje vasaroje“. Tai puiki gamtosauginė stovykla, kurioje visą savaitę vyko aktyvus poilsis.

Daug miško paslapčių sužinojome keliaudami Šventosios girininko Rimanto Kviklio įkurtais nepaprastai įdomiais ir informatyviais miško pažinimo takais, o kartu ir prisiminėme mūsų poetų eiles, skirtas miškui. Visa tai, ką pamatėme ir sužinojome, įtvirtinome gamtosauginėje viktorinoje.

Daug nepakartojamų įspūdžių paliko pažintinė ekskursija po Žemaitijos nacionalinį parką, taip pat nemažai apmąstymų sukėlė apsilankymas Orvydų sodyboje, grožėjomės Žiemos sodu (Kretinoje).

Ir visa tai aplankyta, pamatyta, patirta per vieną savaitę. O kur dar išvaikščioti takeliai pačioje Palangoje, apsilankyta Gintaro muziejuje, užkopta ant Birutės kalno, pasigrožėta jūra nuo garsiojo Palangos tilto... Ir, žinoma, nepakartojami įspūdžiai Palangos „Lino“ baseine. Taip pat vyko aktyvi veikla ir pačioje stovykloje. Su didžiuliu entuziazmu visi statėme įspūdingus smėlio statinius pajūryje, kuriais grožėjomės ne tik mes patys, bet ir mūsų sumanumu gėrėjosi aplink poilsiaujantys žmonės. Aktyviai dalyvavome šauniausio stovyklos dalyvio rinkimuose, daug teigiamų emocijų sukėlė šokių maratonas, talentų šou. Ypač noriai visi vykome į gerumo akciją Palangos reabilitacijos ligoninėje, kur nuoširdžiai padėjome ligoninės personalui prižiūrėti ligonius, slaugyti juos, tvarkyti aplinką, žiemos sodą.

... Netruko prabėgti savaitė aktyvaus puikaus poilsio, už kurį esame labai dėkingi Radviliškio miškų urėdijos urėdui Juozui Eismontui, pavaduotojui Egidijui Barčkui ir, žinoma, stovyklos „Žalioji vasara“ iniciatorei ir organizatorei Irenai Šalkauskienei. Ši gamtosauginė stovykla aktyviausiems jauniesiems miško bičiuliams yra ne tik pati puikiausia dovana už nuveiktus miškosauginius ir miškotvarkinius darbus, bet ir pati geriausia paskata vaikams mylėti ir rūpintis mūsų miškais, nuo pat mažens mokytis gerumo, atjautos, supratimo, kad reikia padėti mažesniems, silpnesniems.

 

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"