Paieška Ar nusiteikėme „Dienai be automobilio“?

Ar nusiteikėme „Dienai be automobilio“?

 

Šalies didžiuosiuose miestuose ir kai kuriuose rajonuose rugsėjo 16-ąją prasidės kasmet rengiama Europos judrioji savaitė. Ją, kaip ir kiekvienais metais, įprasmins rugsėjo 22-ąją tradicine tampanti „Diena be automobilio“. Gražų mūsų tautiečių siekį bent kartą per metus palikti savo lengvuosius automobilius kiemuose ar garažuose ir naudotis viešuoju transportu bei dviračiais šiemet palaiko 21 savivaldybė.

Kaip informuojama Aplinkos ministerijos tinklapio šiai akcijai skirtojoje skiltyje, visoje Lietuvoje planuojama rengti dviračių žygius, teatralizuotus visuomenę informuojančius pasirodymus, vaikų ir jaunimo piešinių konkursus bei įvairias koncertines programas. Kai kurių miestų gatvėse visą savaitę bus vykdomas taršos iš automobilių matavimas.

Rugsėjo 11-ąją Aplinkos ministerijoje buvo susirinkę šalies savivaldybių, žiniasklaidos atstovai. Sambūryje Danguolė Vaitkienė (Vilniaus sveiko miesto projektas) informavo, jog sostinės savivaldybė Judriajai savaitei šį kartą parengė dvi akcijas. Kampanijos „Į mokyklą ant dviračio“ metu mokyklų mokytojai ir moksleiviai bus kviečiami vykti į mokyklą dviračiais ar visuomeniniu transportu. Taip pat vyks prevencinė saugaus eismo akcija „Vaikas keleivis - saugus eismo dalyvis“.

Klaipėdoje, pasak „Žvejonės“ atstovės Jolantos Uktverytės, numatyta daug renginių. Uostamiestyje „Mieste be savo automobilio“ dieną yra numatytas vaikų ir jaunimo pramoginės muzikos atlikėjų pasirodymas. Šventės dieną taip pat planuojama vaikų ir jaunimo piešinių konkursas, gyventojai galės išbandyti savo jėgas saugaus elgesio gatvėje, bėgimo, dviratininkų figūrinio važiavimo varžybose. Mažieji šventės dalyviai galės dalyvauti dviratininkų bei vaikų darželių varžybose.

Apie akcijos metu būsimus renginius kalbėjo ir Kauno, Ukmergės miestų atstovai.

Europos judrioji savaitė kasmet rugsėjo 16-22 dienomis vyksta daugelyje Europos miestų. Šiemet „Dieną be automobilio“ švęs beveik 1240 pasaulio miestų.

Tradicine akcija siekiama paskatinti gyventojus bent akcijos metu nevažiuoti savo automobiliu, pasirinkti mažiau teršiantį viešąjį transportą arba dviračius, keliauti pėsčiomis, taip pat stengiamasi didinti miesto gyventojų atsakomybę naudojant transporto priemones.

„Judriosios savaitės metu taip pat siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti miestelėnus išsaugoti švarią aplinką labiausiai urbanizuotose teritorijose“, - kalbėjo Aplinkos ministerijoje vykusiame sambūryje šios ministerijos Aplinkos kokybės departamento Atmosferos skyriaus vedėjas Vytautas Krušinskas.

 

„Žaliojo pasaulio“ inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"