Paieška Kas tau ošiantys miškai?

Šiaulių „Juventos“ mokyklos 4C klasės mokinių kūriniai (mokytoja Aurelija Dirginčienė)

Konkursui "Gamtos pasaka - 2007"

 

Kas tau ošiantys miškai?

Gabrielė MELNIKOVA


Man labai patinka miškai. Tik miške aš galiu atsipalaiduoti, pajusti pati save. Dažnai girdžiu paukštelių labai gražias giesmeles. Girdžiu, kaip ošia medžiai: ąžuolai, beržai, pušys, egles. Taip gerai pasidaro! Labai man jau patinka vienas medis. Tai - ąžuolas! Kietas ir storas jo kamienas, tanki jo laja. Dar ant jo auga giliukai. Kartais aš renku juos. Ir lapai šio medelio labai gražus bei įdomus -  gyslelėm papuošti. Spalva irgi puiki. Žalia žalia. Šis medis tikras gražuolis!!! Aišku, kiti medžiai ne ką blogesni! Tiesiog šis man labiau prie širdies!!!
*  *  *

Milda LENDZBERGAITĖ   

 

Prisimenu vasarą Palangoje. Ir nuostabų pušyną, kuriuo, bandydamos pasivyti vėją, su mama lėkėme dviračiais. Trumpam prisėdome ant suolelio pailsėti. Klausėmės gaivinančio miško ošimo, paukščių čiulbėjimas glostė mums ausis. Svaigino nuostabus miško kvapas. Atrodė, jog miškas man pasakoja apie amžiną savo draugystę su jūra. Pakilome nuo suoliuko vėl kupinos jėgų. Vakare prieš užmiegant ir vėl girdėjau stebuklingą miško pasakojimą...

*  *  *

Dovainė JUCIŪTĖ

 

Rudenį vaikščiojau viena po mišką. Pavargau ir nutariau prisėsti ant kelmo. Kai atsisėdau, išgirdau keistą garsą. Reikia įsiklausyti! Apsidairiau ir įsiklausiau. Pamažu supratau, kad tai medžio ošimas. Kaip jie gražiai ošia! Ošė eglės, beržai, pušys, ąžuolai, klevai, uosiai. Atsisukau prie eglės. Jos apačioje pamačiau kažką raudonuojant. Ten gi - raudonikis! Apsidairiau - dar vienas! Atsigręžiau į pušyną - ten prie pušų pilna lepšių! Stryktelėjau prie ąžuolų - ten baravykų daug! Vėl išgirdau triukšmą. Kažkas kalė lyg plaktuku. Eglėje pamačiau genį. Koks jis gražus!

 

Austėja AUGUSTINAITĖ

 

Eina per mišką vasarą,

Seka ji žalią pasaką.

Striksi kartu kiškeliai,

Skrenda pulkai paukštelių.

 

Liuoksi medžiuos voverytės,

Pukši maži ežiukai,

Džiugina vasara mus

Didelius ir mažus!

 

Benas BARANAUSKAS

 

Medelis gražus,

Medelis bailus...

Jį spardo vaikai,

Jį kerta medkirčiai.

 

Žiemą jis baltas,

Vasara žalias,

Rudenį gelsvas,

Pavasarį žalsvas.

 

Štai medelis nebegyvas

Kas nukirto?

Kas nugriovė?

 

Žemele, žemele,

Užaugink medelį

Tokį pat gražų

Tokį pat žalią.

 

Karolina KASPUTYTĖ

 

Žalias miškas žaliai spindi
Gelsvas rytas jį atspindi.
Upeliukas tyliai teka

O medeliai tyliai šneka.
Žalio miško takučiu
Aš einu, einu, einu...

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"