Paieška Lietuvos miestuose – akcijos už švaresnę aplinką

Lietuvos miestuose – akcijos už švaresnę aplinką

 

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų Lietuvos miestų prekybos centruose apsiperkantys gyventojai neturėjo nustebti penktadienį, rugsėjo 21 d., prie kasų radę nemokamus popierinius krepšelius pirkiniams su užrašais, skatinančiais rūšiuoti atliekas.

Šie iš perdirbto popieriaus pagaminti krepšeliai nėra dideli, todėl jie turėtų būti patogūs apsipirkti į parduotuves užsuksiantiems pėstiesiems. Šią savaitę Europos gyventojai raginami nesėsti prie automobilio vairo, o į darbą vykti viešuoju, ekologišku transportu ar eiti pėsčiomis.

Tokios visuotinės akcijos yra geras metas gyventojams priminti, kaip jie gali prisidėti prie švaresnės aplinkos ir gamtos puoselėjimo. Itin svarbu, kad gyventojai žinotų, jog didžiąją dalį jų išmetamų atliekų galima perdirbti ir panaudoti dar kartą. Krepšeliai pirkiniams iš perdirbto popieriaus - tik vienas  iš pavyzdžių.

Aplinkos ministerija sveikina tai suprantančią Lietuvos prekybos įmonių asociaciją ir jos atstovaujamus prekybininkus, suvokiančius ir atliekų rūšiavimo svarbą. Tokias aplinkosaugines akcijas Aplinkos ministerija visada palaiko ir stengiasi globoti.

Spalio mėnesį ministerija kartu su aplinkosauginius projektus palaikančiais partneriais Lietuvos miestuose ir miesteliuose surengs daugiau panašių akcijų, kurių tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad buitinių atliekų rūšiavimas ir atsakingas jų tvarkymas yra visiems gyventojams neišvengiama būtinybė.

Lietuvos miestų savivaldybės iki šių metų pabaigos turi sukurti sąlygas gyventojams deramai tvarkyti ir rūšiuoti komunalines atliekas. Jeigu kur nors atliekos neišvežamos, nėra joms išmesti skirtų konteinerių, gyventojai turi kreiptis į savo seniūniją ar savivaldybę ir reikalauti, kad atliekų tvarkymui būtų sudarytos deramos sąlygos.

„Kiekvienas gyventojas gali daug prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, - sakė Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo ir viešųjų ryšių departamento direktorius Romas Jankauskas, - jeigu jis panaudotas produktų pakuotes ar kitas buityje susidarančias atliekas rūšiuoja ir išmeta į konteinerius. Tam nereikia nei papildomų išlaidų, nei didelių pastangų.“

Iš išrūšiuotų atliekų gaminamas tualetinis popierius, ūkiniai maišai, ūkiuose naudojama plėvelė ar kita produkcija. Lietuvoje antrines žaliavas perdirba apie 200 įmonių. Dalis antrinių žaliavų išvežamos ir perdirbamos užsienyje.

 

Parengta paga AM  inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"