Paieška Migruojantiems žiobriams apsaugoti bus apribota verslinė žvejyba Kuršių mariose

Migruojantiems žiobriams apsaugoti bus apribota verslinė žvejyba Kuršių mariose


Nuo spalio 1 d. Kuršių mariose dvi savaites bus draudžiama žvejoti 40-45 mm akytumo statomaisiais tinklaičiais. Šio verslinei žvejybai taikomo apribojimo tikslas, kaip sakė Gamtos apsaugos departamento direktorius Laimutis Budrys, – apsaugoti migruojančius žiobrius.

Šios ir žvejų mėgėjų, ir verslininkų vertinamos žuvys užauga ir subręsta jūroje, bet rugsėjo pabaigoje – spalio mėnesį neršti iš Baltijos per Kuršių marias plaukia į upes. Kadangi jų migracijos laikas priklauso nuo oro sąlygų ir vandens temperatūros, iš anksto sunku tiksliai numatyti, kada ji prasidės. Todėl migruojantiems žiobriams apsaugoti skirtas verslinės žvejybos Kuršių mariose apribojimas, kaip nustato aplinkos ministro patvirtintos Verslinės žvejybos Lietuvos žuvininkystės vidaus vandens telkiniuose taisyklės, pradedamas taikyti po rugsėjo 20 dienos, kasmet atsižvelgiant į mokslininkų rekomenduojamą terminą.

Šiemet Vilniaus universiteto Ekologijos instituto mokslininkai, atlikę žuvų išteklių tyrimus Kuršių mariose, pasiūlė minėtąjį apribojimą taikyti nuo spalio 1 dienos.

Parengta pagal AM inf.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"