Paieška Darbu pagarbą pelnantis

Darbu pagarbą pelnantis

Dr. Egidijui Bukelskiui – 50

 

Pastaruoju metu daug diskutuojama apie trejus metus Lietuvos Respublikos Seime svarstomas Žuvininkystės įstatymo pataisas. Viena iš užsitęsusių šių pataisų priėmimo priežasčių – skirtingas žvejų mėgėjų ir verslininkų žuvininkystės ateities įsivaizdavimas. Pirmieji įrodinėja, jog vidaus vandens telkiniuose neefektyvią verslinę žvejybą būtina visiškai uždrausti, o verslininkai, savo ruožtu, su tuo nesutinka ir visais būdais stengiasi verslą išsaugoti.

Šiems nesutarimams aptarti Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas Gediminas Kirkilas š.m. gegužės 30 dieną sukvietė žuvininkystės perspektyvomis suinteresuotus asmenis į pasitarimą, o birželio 8 d. paskelbė potvarkį apie darbo grupės sudarymą, kuriai pavedė parengti pasiūlymus dėl verslinės ir mėgėjiškos žvejybos vidaus vandens telkiniuose. Darbo grupėje 15 narių, tarp kurių - mokslininkai, žvejų mėgėjų ir verslinės žuvininkystės atstovai, Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų atsakingi pareigūnai. Parengti grupės pasiūlymai š.m. rugpjūčio 22 d. aptarti žvejų mėgėjų ir verslininkų organizacijų atstovų pasitarime “Dėl mėgėjiškos ir verslinės vidaus vandenų žuvininkystės”. 

Aptariant žvejams mėgėjams ir verslininkams opius klausimus, labai svarbi diskusijoje dalyvaujančių žmonių kompetencija, nešališkas problemos supratimas, atsakomybė, kolegų ir bendraminčių pasitikėjimas. Tarp siūlančių, kokia turėtų tarpti žuvininkystė Lietuvoje, darbo grupėje dirba pagarbą tarp verslininkų ir žvejų mėgėjų pelnęs Vilniaus universiteto Gamtos fakulteto Zoologijos katedros docentas daktaras Egidijus Bukelskis. Visų gerbiamas žymus ichtiologas išrinktas į Žuvininkų sąjungos valdybą. Joje jam patikėtos pirmininko pareigos.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijoje taip pat pripažinti mokslininko ir medžioklės eksperto nuopelnai. Čia dr. Egidijus Bukelskis išrinktas pirmininko pavaduotoju ir yra atsakingas už mėgėjiškos žuvininkystės plėtrą.

Principingas, visada ginantis moksliniais tyrimais pagrįstas tiesas garbusis mokslininkas, Lietuvos hidrobiologų draugijos narys, vadovauja Žuvininkystės išteklių naudojimo ir atkūrimo tarybai. Jo svarų žodį bei kompetenciją gerbia ir vertina žvejai mėgėjai ir verslininkai.

Šią vasarą liepos 28 d., kai daugelis atostogavo, dr. Egidijus Bukelskis šventė savo penkiasdešimtmetį. “Kaip gera, kad toks žmogus gyvena…” – sakė Asociacijų sąjungos “Žuvininkų rūmai” prezidentas Leonas Kerosierius, š.m. rugpjūčio 22 d. Žuvininkų sąjungos valdybos posėdyje sveikindamas jubiliatą. Tą dieną geriausius linkėjimus išsakė į Lietuvos valstybinį žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centrą pagerbti mokslininko atvykę Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų pareigūnai. 

“Žaliasis pasaulis” sveikina dr. Egidijų Bukelskį, linki geros kloties ir sėkmės sprendžiant mūsų krašto žuvininkystės problemas.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"