Paieška Jaunųjų gamtininkų vasaros stovykla

Lietumi apsikrikštiję...

Jaunųjų gamtininkų vasaros stovykla

Deima PRANCKŪNIENĖ

Tytuvėnų regioninio parko vyr. ekologė

 

Atvėsus orams ir lengvam rudens šaltukui smelkiantis į nurimusią gamtą, labai malonu ir šilta prisiminti nuostabiausias ir šilčiausias vasaros akimirkas. Mat praėjusią vasarą, kaip ir ankstesniais metais, Tytuvėnų regioninio parko direkcija išliko ištikima savo tradicijoms ir birželio mėnesio 19-21 dienomis visus aktyviausius Kelmės rajono jaunuosius gamtininkus sukvietė į Vasaros stovyklą. Šios stovyklos tikslas – skatinti jaunąją kartą rūpintis savo krašto gamtine aplinka, jos išsaugojimu.

...Pirmoji stovyklos diena ir išgąsdino visus (o gal tik pakrikštijo) gan gausiu lietumi, bet kitos dienos tikrai džiugino besišypsančia saule ir šiluma. Pirmą dieną jaunieji gamtininkai praleido Tytuvėnų regioniniame parke. Klausėsi paskaitų apie Lietuvos saugomas teritorijas, Tytuvėnų regioninio parko vertybes, miško ir sodo paukščius, augalus ir žvėrelius. Dienai baigiantis visi savo žinias pasitikrino atlikdami testus.

Kitos dvi dienos buvo skirtos pažintinei kelionei į Aukštaitijos saugomas teritorijas. Pažintį su Aukštaitija pradėjome Gražutės regioniniame parke, kur nuostabia gamta grožėjomės plaukdami kanojomis Luodžio, Luodykščio ir Asavo ežerais bei juos jungiančia Šventosios upe. Vakare ant ežero kranto laukė laužo dūmu pakvipusi vakarienė, futbolo varžybos, ilgi pašnekesiai ir dainos prie laužo.

... Rytui išaušus aplankėme „Jūros“, „Energetikos“ muziejus ir senolį Stelmužės ąžuolą. Pasigrožėję Sartų regioninio parko gamta nuo įspūdingo 33 metrų aukščio apžvalgos bokšto, esančio prie Sartų ežero, pasukome namų link. Kelionei baigiantis, geriausias gamtines žinias parodę jaunieji gamtininkai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Pilni įspūdžių, žinių ir naujų pažinčių visi laimingai sugrįžome namo, į gimtąją Žemaitiją.

Dėkojame Kelmės rajono savivaldybei ir Tytuvėnų regioninio parko direkcijai už suteiktą galimybę praturtinti vaikų vasaros atostogas.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"