Paieška Automobilis teršia ir mažiesiems...

Automobilis teršia ir mažiesiems...

Aurelija DIRGINČIENĖ

Šiaulių „Juventos“ mokyklos mokytoja

 

Mūsų mokyklos mokinukai aktyviai įsijungė į tarptautinę akciją „Mieste be automobilio“. Stengėsi kuo daugiau judėti, mokyklą pasiekti pėsčiomis ar dviračiais, kai kurie ketvirtokai atriedėjo ir riedučiais. Vaikai piešė plakatus bei piešinius.

„Europos judriąją savaitę“ pradėjome vaikų „Šaltinėlio“ bibliotekoje atidarydami parodą „Ozono sluoksnio apsaugos“ dienai paminėti. Parodos atidarymo metu mokytoja Kristina Kairienė 1-4 klasių mokiniams kalbėjo apie tai, jog vis dažniau ir dažniau susimąstoma ir kalbama apie globalinį atšilimą, jo priežastis - kas laukia ateityje, jei žmonės nesustos teršti aplinką, kuri jau pati nebesugeba išsivalyti iš visų purvų, šiukšlių. Priminė apie tai, kad ozono sluoksnis – tai atmosferos sluoksnis, juosiantis Žemę ir saugantis jos gyvybę nuo žalingo ultravioletinio spinduliavimo, kad ozono sluoksnio apsaugos problema aktuali viso pasaulio šalims. Tuo turi rūpintis visi mokslininkai, ekologai, gamintojai. Pradinukai apžiūrėjo ir aptarė savo bei draugų piešinius, skirtus klimato kaitai, Žemės išsaugojimui.

Rugsėjo 20-oji mieste buvo skirta „Dienai be automobilio“. Patiems mažiausiems akcijos dalyviams pirmokams mokyklos stadione vyko mini šventė „Mano ekologiškas transportas“. Vaikai noriai demonstravo gamtai „saugias“ transporto priemones – riedučius, paspirtukus, varžėsi linksmose estafetėse.

Šiek tiek vyresni jų draugai, 2-4 klasių mokinukai įsijungė į eiseną miesto gatvėse su plakatais, šūkiais bei puikia nuotaika. O mokyklos jaunieji atlikėjai – penktokų fleitininkų ansamblis, šeštokų, ketvirtokų vokaliniai ansambliai, šokėjų kolektyvas, solistai Jokūbas, Domantas įsijungė į bendrą miesto mokyklų koncertą.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"