Paieška Europos judrioji savaitė Kuršėnų Daugėlių vidurinėje mokykloje

Gal susimąstysime...

Europos judrioji savaitė  Kuršėnų Daugėlių vidurinėje mokykloje

Asta  STARTIENĖ

Kuršėnų Daugėlių vidurinės mokyklos mokytoja  

 

Mūsų mokyklos bendruomenė, vykdanti Gamtosauginių mokyklų programą, entuziastingai įsijungė į Europos judriosios savaitės renginius.

... Po pamokų organizacinis komitetas, vadovaujamas pavaduotojos Linos Damkienės, aptarė visos savaitės renginius. Jau kitądien iš ryto  dailės studijos mokiniai, jų vadovė Aurelija Reutienė papuošė mokyklą Europos judriosios savaitės atributika, skelbimais.

Mokyklos gamtosauginis komitetas nusprendė savaitės renginius praplėsti ir po pamokų surengė akciją gyvenvietėje ,,Už švarų miestą“. Matydami, kad prie konteinerių dažnai būna netvarka, jaunieji gamtos bičiuliai visoje gyvenvietėje išklijavo ant konteinerių  skelbimus, raginančius gyventojus neteršti savo aplinkos. Sutikti gyventojai gyrė mokinius už tokią iniciatyvą. (Tą pačią dieną jaunieji eismo patruliai su vadove Vilma Mačiuliene 1–4 klasių moksleiviams pravedė pamoką ,,Būk saugus kelyje“. Pamokoje dalyvavo ir mokinių gebėjimus stebėjo policijos ekipažas, vadovaujamas Šiaulių rajono policijos pareigūno Rolando Damkaus.)

... Ketvirtadienis buvo skirtas  tradiciniam mokyklos renginiui -  ,,Olimpinis ruduo“, kurį organizavo kūno kultūros mokytojai. 1–10 klasių mokiniai dalyvavo lengvosios atletikos, kvadrato, futbolo varžybose, patys mažiausieji žaidė linksmąsias estafetes. 

Visa mokykla dalyvavo piešinių konkurse ,,Miestas be automobilio“. Patys aktyviausi dalyviai buvo pradinukai.

... Penktadienį visi mokiniai savo piešinius sudėjo į gyvąjį piešinių koridorių. Džiugu, kad prie moksleivių prisijungė Daugėlių lopšelis darželis ir lopšelis darželis ,,Buratinas“.

Europos judriosios savaitės renginius baigėme teatralizuota eisena   gyvenvietės gatvėmis. Kiekviena klasė, pasipuošusi skiriamaisiais ženklais, atkreipė gyventojų dėmesį į oro taršą, į visuotinį klimato atšilimą, ragino nors vieną kartą per metus atsisakyti automobilio ir, kiek įmanoma, keliauti pėsčiomis arba dviračiu. Skelbimų lentose, laiptinėse iškabinome plakatus, kaip kiekvienas galėtume prisidėti prie padėties pagerinimo.

Visi eisenos dalyviai nukeliavo į netoliese mokyklos esanti parką–pušyną, kur jau laukė Girinis. Pažaidę su Giriniu, atlikę jo skirtas užduotis, mokiniai surinko nedrausmingų poilsiautojų paliktas šiukšles ir, pasižadėję saugiai elgtis ir saugoti draugus, grįžo namo.

Tikimės, kad ši akcija paskatins mokinius ir visus gyventojus nors truputėlį susimąstyti...

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"