Paieška „Vanduo ir vėjas – mūsų išlikimui“

„Vanduo ir vėjas – mūsų išlikimui“

Prasidėjo „žaliosios“ energijos  dokumentinio kino akademija moksleiviams

 

Anykščių ir Kavarsko moksleiviams vėl naujas iššūkis: sukurti, nufilmuoti, sumontuoti ir originaliai pristatyti trumpametražį dokumentinį filmą apie „žaliąją“ energiją. UAB „Renerga“ jau tradiciškai kviečia gausų moksleivių būrį tyrinėti ir pažinti vėjo bei vandens energijos aktualijas. Dokumentinio trumpametražio filmo kūrimo „žaliosios“ energijos tema konkurse dalyvaus Anykščių, Kavarsko, Darbėnų ir Senosios Įpilties mokyklos. Iki pat gruodžio mėnesio dalyvių komandos kurs, filmuos ir montuos dokumentinius filmus apie alternatyviąją energetiką. Jauniesiems kūrėjams padės profesionalūs filmų kūrėjai iš Anykščių ir Kretingos rajonų.

Alternatyvios energetikos dokumentiniuose trumpametražiuose filmuose bus vertinamas atitikimas temai, originalumas ir vaizdo kultūra. Vertinimo komisiją sudaro profesionalios režisierės G.Beinoriūtė ir R. Smalskienė, konkurso komisijos pirmininku išrinktas dokumentinių filmų režisierius Audrius Stonys. Nors elektros gavyba iš alternatyvios energetikos po truputį didėja, bet informacijos apie ją stygius vis dar jaučiamas. Šiuo metu alternatyvios energetikos gavybos lyderė pasaulyje yra Vakarų Europa. Norint, kad panašus lygis būtų pasiektas ir Lietuvoje, reikia valdžios institucijų pritarimo, bet svarbiausiu tikslu išlieka visuomenės palaikymas, todėl konkurso, kaip kino kūrimo forma, pasirinkta dėl šios meno šakos įtaigumo ir universalumo.

Konkurso  „Vanduo ir vėjas – mūsų išlikimui“ oficialioji peržiūra ir nugalėtojų apdovanojimas įvyks Anykščių kultūros centre (A.Baranausko a. 2, Anykščiai) 2007 metų gruodžio 12 dieną. Jaunesniųjų klasių moksleiviai kurs meninius, originalius filmų pristatymus, kurie bus demonstruojami ir vertinami oficialaus renginio metu. Nugalėtojų komandą UAB „Renerga“ apdovanos vertingais prizais. Staigmena laukia ir visų dalyvių.

Dokumentinio kino konkursas „Vanduo ir vėjas – mūsų išlikimui“ – tai tęstinis koncerno „Achemos grupė“ valdomos bendrovės UAB „Renerga“ projektas Anykščių ir Kretingos rajonų jaunimui. UAB „Renerga“  jau organizuotos stovyklos „Trys paros be elektros“, „Pažabok Įpilties vėją“, viktorinos „Žalioji energetika įžiebia draugystę“, „Gamtos pažadinta šviesa“ buvo skatinimas ne tik moksleiviams, bet ir visai bendruomenei domėtis alternatyvios energijos problemomis ir perspektyvomis.

 

„Žaliojo pasaulio“ inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"