Paieška Išskirtinė diena: dviračiui ir... kojoms!

Konkursas "Gamtos pasaka - 2007"

Išskirtinė diena: dviračiui ir... kojoms!

Raminta NAUJANYTĖ

Antano Smetonos gimnazijos 2b klasės mokinė

 

Dieną be automobilio pradėsiu penktą valandą ryto. Šiandien nuo taško A į tašką B keliausiu savo kojomis. Arba dviračiu.

Pažiūrėkit į verslininkus, kurie „taupo laiką“ ir visur keliauja automobiliu. Po kelerių metų ant jų (pilvukai!) pasirodo tokios gyvenimo pasekmės...

Ir ne vien verslininkai tokie. Jaunimas mieste tingi bent penkiolika minučių žingsniuoti pėsčiomis iki namų. Jie geriau įsiropš į autobusą ar troleibusą, sumokės už kelionę, neišnaudos savo sukauptos energijos, priaugs papildomų kilogramų... Ir dar šimtai neigiamų faktų!

Automobilis išskiria dujas, kurios teršia aplinką, orą, kuriuo kvėpuojame. Tai žino daugelis, bet mažai kuris įsiklauso į šiuos žodžius. Juk kiekvienas žmogus, kad ir kaip taupytų savo brangų laiką, gali pasistengi mažiau važinėti automobiliu. Miestų savivaldybės galėtų skirti daugiau lėšų viešajam transportui.

Yra daugybė būdų, kuriais galėtume sumažinti šią problemą, tiesiog nėra pakankamai žmonių, kurie nori tai įgyvendinti.

Susimąsčiau... Jau dabar jaunimas serga „senių“ ligomis. Pilna pavyzdžių, kaip aštuoniolikos nesulaukusiems jaunuoliam atsiranda širdies ligos, kvėpavimo takų ligos, ištinka netgi infarktas. Neabejoju, kad kažkiek prie to prisidėjo ir užterštas oras. O gal tai tik mano nuomonė, bet vien žodis „užterštas“ nieko teigiamo nepasako.

Dieną be automobilio palyginčiau su sveikos gyvensenos diena.

... Minu dviračio pedalus ir toliau galvoju apie šią išskirtinę dieną.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"