Paieška Jūrų muziejuje – trenerių mokykla

Jūrų muziejuje – trenerių mokykla

Nika PUTEIKIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

 

2007 10 06 Jūrų muziejuje duris atvėrė trenerių mokykla. Į ją užsiregistravo beveik pusšimtis merginų ir vaikinų, paviliotų darbo su jūrų žinduoliais romantikos.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, romantika trenerių darbe – tik nematomo ledkalnio viršūnė. Pagrindinė dalis – sunkaus kasdienio darbo: gyvūnų patalpų valymo, šaldytos žuvies paruošimo, rūpinimosi globotiniu susirgus. „Tam, kad treneris galėtų pasirodyti scenoje ir demonstruoti kartu su gyvūnu triukus, reikia ilgai dirbti „užkulisiuose“, - sakė  direktorė.

Teoriniai užsiėmimai muziejuje vyks du kartus per mėnesį, savaitgaliais. Paskaitas skaitys patyrę muziejaus darbuotojai: veterinarijos gydytojas Žilvinas Kleiva, Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas, biologas Pavelas Kulikovas, delfinų treneriai Tomas Lebeckis, Vaiva Sragauskaitė, Rūta Vaicekauskaitė, Mindaugas Lukošius ir kt. Lankytojai ne tik bus supažindinti su delfinais, Kalifornijos jūrų liūtais ir ruoniais, jų fiziologijos, anatomijos, psichologijos bei treniravimo ypatumais, bet sužinos daugiau ir apie viso pasaulio delfinariumas bei okeanariumas.

Jūrų žinduolių trenerių mokyklos klausytojai įgys ne tik teorinių žinių apie jūrų žinduolius, bet privalomai ne mažiau kaip du kartus per mėnesį turės lankyti praktinius užsiėmimus.

„Steigdami šią mokyklą pirmiausia siekiame patenkinti visuomenės poreikį žinoti daugiau apie mūsų gyvūnus, - sakė Olga Žalienė. – Antra vertus, atidžiai žiūrėsime į tuos žmones, kurie lankys šią mokyklą. Jeigu matysime tinkamą tikram darbui su delfinais ar jūrų liūtais, pasikviesime rimtesniems išbandymams.“

Į trenerių mokyklą užsiregistravo 47 klausytojai: 7 vaikinai ir 40 merginų. Dauguma jų – klaipėdiškiai, tačiau yra ir norinčių važinėti į užsiėmimus iš Skuodo, Kauno, Vilniaus ar Jiezno. Trenerių mokyklos užsiėmimai – nemokami ir truks iki kitų metų gegužės vidurio.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"