Paieška Gerų darbų gamtai nebus per daug!

Gerų darbų gamtai nebus per daug!

 

Šią vasarą “Šviesos” leidykla išleido gamtininko Selemono Paltanavičiaus knygą “Geri darbai gamtai”, kuri patvirtina jau pasakytus žodžius: gerų darbų gamtai niekada nebus perdaug, juos turime dirbti ir dirbti.

Knygos pratarmėje rašoma: „Mums atrodo, kad gamta gali išsiversti be mūsų, kad kiekvienam gyviui ji suteikia namus, parūpina maisto, kiekvienam augalui sudaro palankias sąlygas augti, brandinti sėklas ir jas paskleisti. Iš tikrųjų taip buvo seniau, nes tokie santykiai galimi vien žmogaus nepažeistoje aplinkoje. Šiandien tokių vietų turime mažai.

Ten, kur žmonės pakeitė kraštovaizdį, ištiesino upes, prie jų pastatė miestus, nutiesė kelius ir geležinkelius, išretino miškus, sunku tikėtis natūralaus gamtos procesų vyksmo. Per keletą paskutiniųjų šimtmečių pasikeitė gamta, gyvūnų biologija, įpročiai. Net augalai kitaip pasiskirsto ir auga žmogaus pakeistoje aplinkoje. Sėkmingai gyvuoti, išlikti gamtoje dabar daugelis augalų ir gyvūnų gali tik padedami žmogaus. Pagalba jiems dažnai yra visai paprasta: svarbiausia parama tampa apgalvota mūsų veikla miškuose, laukuose, soduose, sodybose, miestuose. Neįdėdami pernelyg daug pastangų, mes galime išsaugoti daugelį augalų ir gyvūnų, sukurti jiems tinkamas gyvenimo sąlygas…“

Knyga skirta visiems – ne tik gamtininkams ar besidomintiems gamta. Kaip sukalti ir iškelti inkilą, kaip padaryti namus ežiui, pataisyti gandro lizdą, kaip prisėti naujų medžių – visa tai ir dar daug gerų patarimų visiems, kam brangi gamta.

Knyga yra vadinamo „kišeninio“ formato, patogiu viršeliu, todėl ją galėsite pasiimti ne tik į savo sodą, bet ir į gamtą.

 

„Žaliojo pasaulio“ inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"