Paieška „Gyvoji pamoka“ pradinėje mokykloje

„Gyvoji pamoka“ pradinėje mokykloje

Regina RAGALIAUSKIENĖ

Mokytoja ekspertė

 

... Ugdant pažinimo bei mokymo mokytis kompetencijas turi būti skatinamas mokinių domėjimasis supančia aplinka, noras smalsauti, tyrinėti, pažinti ir atrasti, noras ir supratimas saugoti gamtą ir gyvūnus, rūpintis jų išlikimu. Tam ypač palankus „gyvųjų pamokų“ organizavimas, kai į mokyklą pradinukas ateina su savo augintiniu, jį pristato draugams, pasakoja, koks jis nepaprastas ir su didžiuliu susidomėjimu klausosi draugų pasakojimų, medicinos darbuotojų bei mokytojų pamokymų, patarimų. Vienos temos integravimas į visus mokomuosius dalykus ir popamokinę veiklą ugdo visas pradinukams svarbias kompetencijas.

Spalio mėnesį Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos Butėnų skyriuje visą savaitę vyko integruotas darbas „Pasaulinė gyvūnų globos diena 2007“. Jos metu siekėme ugdyti meilę gyvūnams; mokyti juos globoti ir saugoti; lavinti vaikų gebėjimą kaupti informaciją, analizuoti, lyginti ir daryti išvadas.

Kalbėta ir apie penkias gyvūnų laisvės pakopas, apie tai, kaip jas užtikrinti savo augintiniui.

Mokiniai integruoto ugdymo savaitės metu ne tik įvykdė įvairių pamokų užduotis, o ir atliko papildomą kūrybinį darbą – paruošė pranešimus respublikinei moksleivių konferencijai  „Pasaulinė gyvūnų diena 2007“. Siekdami ugdyti mokymo mokytis kompetenciją, savaitę užbaigėme mokykline konferencija, kurios metu ketvirtokai pristatė savo sukauptą medžiagą apie gyvūnus ir perskaitė pranešimus.

Mokykloje vyko ir gyvūnų paroda „Mano augintinis“. Jos metu visi mokiniai galėjo pristatyti draugams savo augintinius, o taip pat išklausė medicinos slaugytojos patarimus apie tinkamą gyvūnų priežiūrą, kaip reikia laikytis higienos reikalavimų auginant gyvūnėlį, atsakė į visus vaikams rūpimus klausimus. Ši „gyvoji pamoka“ pagilino ir susistemino moksleivių žinias apie gyvūnus.

Visos savaitės metu mokiniai mokėsi sudarinėti diagramas, jas braižyti. Teminis integruotas ugdymas užtikrino mokomųjų dalykų ryšį, jų sąsajas su gyvenimu.

Gyvūnėlių paroda mokykloje suteikė vaikams daug žinių apie tinkamą augintinių priežiūrą, apie 5 gyvūnų laisves ir, žinoma, daug džiaugsmo, parodant ir pristatant savo numylėtinį draugams.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"